Haberler

25-26 Mart 2020’de gerçekleşecek IGC Invest Jeotermal’de yer alacak çalıştaylar açıklandı

IGC Invest JeotermalForum 2019, Frankfurt (kaynak: IGC.events)
Cannur Bozkurt 24 Şub 2020

25-26 Mart 2020 IGC Invest Jeotermal Konferansı için jeotermal kaynakların değerlendirilmesi konusunda yasal ve ekonomik temele giriş ve Yukarı Ren jeotermaline genel bakış sunan iki heyecan verici çalıştay açıklandı.

Bu yıl Frankfurt / Almanya’da yapılacak IGC Invest Jeotermal Finans ve Yatırım konferansı, konferanstan önce iki çalıştay gerçekleştirileceğini duyurdu. Konferans günü olan 26 Mart’tan bir gün önce bu iki çalıştay, kalkınma ve bölgesel ortamlar bağlamında jeotermal enerjiyle ilgili bazı ek bilgiler sunacak.

Çalıştay I: Hukuki ve Ekonomik Açıdan Jeotermal Projenin Geliştirilmesi

Tartışılan kilit konular Almanya ve uluslararası alanda teknik ve ekonomik temeller ve statü, Almanya’daki ısı piyasası ve jeotermal için pazar potansiyeli, jeotermal kalkınmanın yasal çerçevesi, sondaj teknolojisine ve risk yönetimine bakış, karşılaşılan zorluklar ve dersler, iş durumu ve yatırım fırsatları içeriyor.

Çalıştay II: Yukarı Ren Graben’in Jeotermal Gelişimi

Yukarı Ren Grabeni, Almanya, Fransa ve İsviçre’de en umut vaat eden jeotermal kaynak alanıdır. Burada jeotermal gradyanlar çok yüksektir. Bölgede, 25 yıldan daha eski olan altı jeotermal santral işletilmektedir. Çalıştay jeotermal kaynaklara bir göz atıyor, bazı mevcut santralleri tanıtıyor ve jeotermal akışkanlarından Lityumun geri kazanımı gibi perspektifler veriyor.

Bu çalıştayda ısı ağlarının nasıl karbondan arındırılacağı, jeotermal potansiyeli, bölgedeki sismik araştırmalar, yerel vaka çalışmaları, Fransız deneyimi ve Yukarı Ren Vadisi’nde Lityum potansiyeli gibi önemli konular yer almakta.

Çalıştaylar 25 Mart 2020 14:30 – 17:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Konferans 26 Mart 2020’de gerçekleşecek.

Kaynak: ThinkGeoEnergy