Haberler

25-26 Nisan 2017 GEOLAC konferansında ThinkGeoEnergy’ye katılın

Nikaragua Managua'da GEOLAC 2015 Açılış Oturumu (Kaynak: lavozdelsandinismo)
Eren Günüç 10 Nis 2017

ThinkGeoEnergy ve İspanyol Jeotermal Haberler servisimiz PiensaGeotermia, yaklaşmakta olan 25-26 Nisan 2017 tarihlerinde Meksika'da düzenlenecek GEOLAC Latin Amerika ve Karayipler Jeotermal Konferansını sunmaktan gurur duyuyoruz.

ad_GeoLAC2017_728x90C

ThinkGeoEnergy ve İspanyol dil servisimiz PiensaGeotermia’yı yakında Meksika’da düzenlenecek Latin Amerika ve Karayipler Jeotermal Konferansı’nda temsil edecek olmaktan onur duyuyoruz.

ThinkGeoEnergy ve tabiki Türkçe dil servisi olan Jeotermal Haberler okuyucularının konferansa %10 indirimli katılımı için özel bir kod üretilmiştir:”tgegeolac17″

25-26 Nisan 2017 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek bu etkinlik, Dünya Bankası Grubu tarafından ortaklaşa düzenleniyor ve heyecan verici bir programa sahip.

Latin Amerika ve Karayipler için Jeotermal Kongresi, Latin Amerika ve Karayip jeotermal paydaşlarının yıllık takvimdeki tek buluşmasıdır. 2012 yılında başlatılan bu etkinlik, kamu, özel ve diğer şirketlerin iki gün boyunca, jeotermal bölge genelinde yatırım yapma ihtimalleri üzerine yoğun bir şekilde ağ oluşturmaya ve tartışmaya açıyor.

ThinkGeoEnergy’nin kurucusu ve IGA Başkanı Alexander Richter, konferansta yapacağı sunum ile bölgedeki jeotermal gelişme ve bölgeye ilişkin bir bakış açısı sunacak.

Etkinlikte Latin Amerika Jeotermal Geliştirme Tesisi’nden (GDF) bir Teknik Destek Forumu daha yer alacak.

Jeotermal projelerdeki erken kalkınma riskini desteklemek için yeni 50 milyon EURO (54 milyon $) fonu hakkındaki bu yarım günlük bir forum. Çalıştay, katılımcılara, GDF fonlarından yararlanan mevcut ve planlanmış programlarda koordinasyon sağlama, bölgedeki mevcut jeotermal gelişim eğilimlerini tartışma ve en iyi uygulama düzenleyici ve yasal çerçeveleri ele alma fırsatı sunacaktır.

Çalıştay, Latin Amerika’daki 10 hedef ülkede (Şili, Peru, Bolivya, Ekvator , Kolombiya, Nikaragua, Kosta Rika, El Salvador, Honduras ve Guatemala) erken aşamadaki jeotermal arama ve gelişmeyi sağlayacak yöntemleri belirlemek için hükümetler, geliştiriciler, bağışçılar, finansal kurumlar ve çeşitli diğer paydaşları bir araya getirecektir.

GDF Çalıştayı, GEOLAC katılımcılar için opsiyonel bir etkinliktir, ancak katılmak ücretsizdir.

GDF hakkında daha fazla bilgi şu adreste bulunabilir: http://gdflac.com/technical-assistance-forums/

ad_GeoLAC2017_728x90C