Haberler

29,5 MW Bacon-Manito jeotermal büyüme, ulusal öneme sahip proje kabul edildi

Bacon-Manito jeotermal enerji santrali, Filipinler (kaynak: First Gen Corp.)
Cannur Bozkurt 16 Kas 2020

Filipinler'de EDC'nin bir yan kuruluşu olan Bacman Geothermal Inc., 29,5 MW Bacon-Manito jeotermal genişleme projesini ulusal öneme sahip bir proje olarak kabul etti.

Filipinler’den bu sabah bildirildiği üzere, ülkenin Enerji Yatırım Koordinasyon Konseyi, Enerji Bakanlığı (DOE) aracılığıyla, İcra Emri No. 30 kapsamında ulusal öneme sahip enerji projeleri olarak üç yatırımı tanımladı.

Projeler arasında DOE, 29,5 MW Bacon-Manito jeotermal genişleme projesinin ön geliştirme aşamasında olan Bacman Geothermal Inc.’in CEPNS’ini onayladı.

Energy Development Corp.’un yan kuruluşu olan BGI, Manito, Albay ve Bacon, Sorsogon arasında kalan 140 MW’lık BacMan jeotermal tesisini işletiyor ve Luzon şebekesine ve perakende elektrik müşterilerine temiz ve güvenilir enerji sağlıyor.

DOE, CEPNS’i 30 Ekim’de üç şirkete ihraç etti. Şimdiye kadar, tahmini toplam P794.52 milyar yatırımla 149 projeye CEPNS ihraç etti. Alena Mae S. Flores “Alınan 399 başvurudan 149’u CEPNS sertifikasına sahipken, 35 başvuru halen değerlendirme aşamasındadır. DOE verileri, yayınlanan 145 CEPNS için toplam tahmini yatırım P794.52 milyar ” dedi.

Kaynak: ThinkGeoEnergy