Haberler

6. GEOLAC – Jeotermal Kongresi, Latin Amerika ve Karayipler, 16-17 Temmuz 2019, Şili

GEOLAC panel, Meksika, 2017 (kaynak: New Energy Events)
Cannur Bozkurt 18 Şub 2019

6. GEOLAC - Latin Amerika ve Karayipler Jeotermal Kongresi bu yıl Santiago / Şili'de 16-17 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Latin Amerika ve Karayipler 6. Jeotermal Kongresi (GEOLAC) 16-17 Temmuz 2019’da Şili’nin Santiago kentinde gerçekleşecek.

Jeotermal, Latin Amerika ve Karayipler’de bol miktarda, ancak potansiyel henüz yatırım ve çıktıya çevrilmemiş halde bulunmaktadır. Sanayi, bölgeyi jeotermalin etkili, güvenilir ve ekonomik bir temel yük kaynağı olduğuna ikna etmeyi başarabilir mi?

Amerikan Kalkınma Bankası (IDB) ve Dünya Bankası Grubu tarafından ortaklaşa düzenlenen GEOLAC, bölgesel jeotermal pazarının tek yıllık toplantısıdır. Hükümetlerden, kamu hizmetlerinden, geliştiricilerden, sermaye sağlayıcılarını içeren ve 200’den fazla paydaştan oluşan GEOLAC, projeleri ve finansman programlarını sergileyecek, kritik yeni ilişkileri kolaylaştıracak ve kalkınmanın önündeki engelleri aşacaktır.

Sonuçta GEOLAC 2019, Latin Amerika ve Karayipler’de dünya standartlarında jeotermal projelerin gelişimini hızlandırmaya hizmet edecektir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy