Haberler

7 Haziran’da yeni yönetim ekibi ile IGA Yıllık Toplantısı (sanal) gerçekleşecek

Uluslararası Jeotermal Derneği (IGA) Logosu
Cannur Bozkurt 23 May 2020

IGA, İzlanda'daki Dünya Jeotermal Kongresi 2020'de planladığı Yıllık Genel Kurulu’nu, 7 Haziran 2020'de sanal olarak gerçekleştirecek.

Uluslararası Jeotermal Derneği (IGA) yıllık genel kurulunu 7 Haziran 2020’de sanal olarak gerçekleştireceğini açıkladı. Toplantıyla 2020-2023 yeni yönetim kurulu üyeleri, bir önceki ekipten bayrağı devralacaklar.

Yeni lider ekibin üyeleri:

  • Andrea (Andy) Blair – Başkan
  • Pri Utami – Başkan Yardımcısı
  • Jane Brotheridge – Sekreter
  • Gabor Szita – Sayman

Bayan Blair ile yapılan bir röportajda, “Sektörümüz, halkımız ve gezegenimiz için güçlü bir savunucu olmaya devam ettiğimiz IGA’da önümüzdeki üç yıl boyunca hizmet etmekten gurur duyuyorum.”

“Dünyaya, jeotermalin diğer enerji kaynaklarının basit bir ikamesinden daha fazlası olduğuna dair açık ve özlü bir mesaj göndermek istiyorum, insanların ‘daha iyi’ için nasıl yaşadıklarını değiştirebilirler. Jeotermal enerji, dünyanın en büyük sorunlarının bazılarına çözümler sunmaya yardımcı olabilir: suya erişim, yetersiz gıda arzı, iklim değişikliği, işsizlik, çeşitlilik eksikliği, yoksulluk ve yerli halkların marjinalleştirilmesi. Küresel liderlerle etkileşime gireceğim ve jeotermalin karbondan arındırma ve refahın artmasında oynayabileceği rol hakkında konuşmalara katılacağım. Dinlenmeliyiz.” dedi.

IGA, Andy Blair’i liderlik ekibi ile birlikte gelen Başkan olarak karşılamayı dört gözle bekliyor ve onlara yeni görevlerinde başarılar diliyor.

Kaynak: ThinkGeoEnergy