Haberler

8-10 Eylül 2020’de Dijital Endonezya Uluslararası Jeotermal Konvansiyonu yapılacak

DIIGC etkinliği duyurusu- 8-10 Eylül 2020
Cannur Bozkurt 20 Tem 2020

Ağustos 2020'de planlanan, ancak pandemi nedeni ile ertelenen Dijital Endonezya Uluslararası Jeotermal Konvansiyonu (IIGCE) etkinliği 8-10 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Endonezya’nın Jakarta şehrinde gerçekleştirilen Endonezya Uluslararası Jeotermal Kongre ve Sergisi, Endonezya’nın ve uluslararası jeotermal topluluğunun yıllık buluşma noktası olarak yer almaktadır. Ancak pandemi nedeni ile etkinlik, bu yıl Ağustos ayında Jakarta’da, planlandığı gibi “yüz yüze” gerçekleşememekte.

Yüz yüze etkileşimin değeri asla göz ardı edilemez, ancak sanal etkileşime girmenin etkinlik programının bir parçası olarak başka bir “zorunluluk” olduğu zamanlar vardır. Endonezya Jeotermal Derneği (INAGA), son yedi yıldır Endonezya’nın Jakarta Kongre Merkezi’nde Endonezya Uluslararası Jeotermal Kongre ve Fuarı’na (IIGCE) ev sahipliği yapmaktan gurur duymuştur. Dernek, bu yıl farklı olarak, KOVID-19 virüsü nedeni ile katılımcıların güvenlik ve sağlığını göz önünde bulundurarak, 8. IIGCE 2020’yi gelecek yıla erteleme kararı aldı.

Bununla birlikte, özellikle jeotermal sektördeki yenilenebilir enerji gelişimini destekleyebilmek ve jeotermal sektördeki en son teknoloji ve düzenlemeleri güncelleyebilmek için IIGCE’ye ev sahipliği yapan INAGA, “Dijital” adı verilen sanal bir etkinlik haberi paylaştı. Platform olarak Zoom Uygulaması kullanılarak Endonezya Uluslararası Jeotermal Sözleşmesi (DIIGC) 2020 8 – 10 Eylül 2020 tarihlerinde düzenlenecek.

Kaynak: ThinkGeoEnergy