Haberler

ABD yenilenebilir enerji brifinginde GRC’den Will Pettitt’in sunumu

GRC'den Will Pettitt, Kasım 2019'da Washington'da brifingde (kaynak: ekran görüntüsü)
Cannur Bozkurt 4 Ara 2019

Washington DC'de yakın zamanda gerçekleştirilen bir yenilenebilir enerji brifinginde, çeşitli enerji gruplarından temsilciler, ilgili teknolojilerin ABD’nin enerji geleceğindeki rolünü vurguladılar. Jeotermal için ABD merkezli GRC’den Will Pettitt de ayrıntılı bir sunumu ile etkinlik katılımcıları arasında idi.

Bu hafta Çevre ve Enerji Çalışmaları Enstitüsü (EESI) ve Temiz Enerji ve Teknoloji Personeli Derneği (CETSA) tarafından düzenlenen bir brifingde, ABD’de yenilenebilir enerji ve enerji depolama teknolojisinin rolü tartışıldı.

EESI tarafından bildirildiği gibi toplantı sadece güneş ve rüzgar enerjisinde değil, aynı zamanda jeotermal enerji, hidroelektrik ve sürdürülebilir biyokütle alanlarında da yenilenebilir enerji ve enerji depolama alanındaki yeniliklere genel bir bakış sağlamıştır. Brifing panelistleri, ülkenin enerji karışımındaki yenilenebilir enerjinin rolü hakkında en güncel bilgileri sağlamak için federal kurumlardan ve sektörden ilk elden bilgi paylaştı.

ABD’deki yenilenebilir enerji sektörünün farklı kollarını temsil eden çeşitli endüstri gruplarından temsilcilerin yanısıra, jeotermal enerji endüstrisi, ABD merkezli Jeotermal Kaynak Konseyi (GRC) İcra Direktörü Will Pettitt tarafından temsil edildi.

Will Pettitt’in sunumunu bu bağlantıdan indirebilir, konuşmasını aşağıda yer alan videodan izleyebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy