Haberler

ABD’li enerji şirketi, CGG jeotermal kaynak değerlendirme araçlarını kullanacak

Termo-tektonik, sismisite ve enerji santrali verilerinin yanı sıra geniş jeotermal gradyan veri seti ile CGG'nin Jeotermal Kaynak Değerlendirme çalışması (CGG'nin izniyle)
Merve Uytun 4 Ağu 2022

Yerbilim teknoloji hizmetleri CGG, jeotermal kaynak değerlendirme ve lityum tuzlu su tarama araçlarını ABD merkezli bir enerji şirketine lisansladı.

CGG, yer bilimi, veri bilimi, algılama ve izleme alanlarında veri, ürün, hizmet ve çözümler sağlayan küresel bir teknoloji lideridir.

CGG, Jeotermal Kaynak Değerlendirmesi ve Lityum Tuzlu Su Taraması çok müşterili çalışmalarını Mart 2022’de başlattıktan sonra, Dünya Veri kitaplığındaki her iki yeni çalışmayı da ABD’deki bir enerji şirketine lisansladı.

Bu lisanstan önce endüstri ön finansmanıyla desteklenen iki çalışma, jeotermal kaynak ve lityum tuzlu su fırsatlarını ve potansiyellerinin ölçeğini keşfetmek, değerlendirmek ve karşılaştırmak için doğru ve benzersiz bağımsız araçlar sağlar. Bunlar, CGG’nin enerji geçişini desteklemek için özel olarak tasarlanmış bilim tabanlı GeoVerse (TM) modüllerinin yeni paketine yapılan en son eklemelerdir.

CGG, Earth Data EVP’si Dechen Lin şunları söyledi: “Veri entegrasyonu yeteneklerimizi ve yerbilimi uzmanlığımızı kullanarak, yeni, uzman odaklı, veri açısından zengin tarama çalışmalarımızın kritik maden arama, karbon ve enerji depolama ve jeotermal enerji gibi alanlarda bu kadar erken ve önemli bir onayını almaktan mutluluk duyuyoruz. CGG, bu heyecan verici enerji geçiş ürünleri aracılığıyla küresel jeotermal potansiyelin değerlendirilmesini desteklemek için çok kararlı ve iyi bir konumda.”

Kaynak: ThinkGeoEnergy