Haberler

Air Drilling Associates, jeotermal sondaj hizmetleri için blockchain ağı kullanımında ilk oldu

Data Gumbo platformu, ekran görüntüleri
Cannur Bozkurt 16 Mar 2020

Sondaj hizmetleri ve proje yönetimi firması Air Drilling Associates, jeotermal sondaj işi için entegre proje yönetimi sözleşmelerinin yürütülmesi ve fatura ödemelerini otomatikleştirmek adına bir blockchain işlem ağı benimsiyor.

Bu haftanın başlarında yayınlanan bir haberde, bir blockchain ağı olan Data Gumbo Corp., petrol ve jeotermal sondaj endüstrisinin özel sondaj ve proje yönetimi hizmetleri sağlayıcısı olan Air Drilling Associates’in (ADA), GumboNet™ ‘i benimsediğini duyurdu. ADA, personel, sarf malzemeleri ve delme araçları da dahil olmak üzere entegre proje yönetimi (IPM) sözleşmelerinin yürütme ve fatura ödemelerini otomatikleştirmek için GumboNet ile çalışacaktır. Bu blok zincirinin jeotermal enerji sondajında ​​ilk kullanımı ve Data Gumbo’nun Endonezya pazarına girişini işaret etmektedir.

Data ADB’nin CEO’su ve Kurucusu Andrew Bruce, “ADA’nın konuşlandırılmasıyla Güneydoğu Asya’ya genişleme GumboNet’in küresel uygulanabilirliğini ve sektöre faydasını gösteriyor – bu durumda jeotermal enerji gelişimine işaret ediyor. Data Gumbo’nun tedarik zincirindeki iyileştirmeler için enerji piyasasının bir başka sektörüne girmesinden heyecan duyuyoruz.” açıklamalarında bulundu.

ADA, uluslararası bir enerji şirketi için, Endonezya’nın altyapı geliştirme yoluyla ulusal elektrik enerjisi ihtiyaçlarını karşılamada stratejik çabalarının bir parçası olarak, Java adasında büyük bir jeotermal arama sondaj kampanyası IPM yüklenicisidir. Proje sahasında, GumboNet, satıcıların çoğunluğu ve arayüz oluşturdukları bir düzineden fazla taşeron için günlük satır öğesi ücretlerini doğrulayacak ve otomatikleştirecektir. Sonuçta tedarik zinciri şeffaflığı artacak, faturalar daha hızlı olacak ve gün satışları azaltılacaktır (DSO).

Tek bir değişmez gerçek kaydı sağlayarak GumboNet, müşterilerin çalışma sermayesini serbest bırakan, sözleşme sızıntısını azaltan, gerçek zamanlı nakit ve finansal yönetim ve provenans sağlayan tam şeffaflık için verileri taraflar arasında senkronize eder. Şirket, emtia ve veri toplama sistemleri agnostik olan Data Gumbo, denetlenebilir tüm kayıtlara erişerek tüm verileri doğrudan ağında depolar.

Air Drilling Associates Hakkında: ADA, petrol ve jeotermal sondaj endüstrisinde uzmanlaşmış sondaj ve proje yönetimi hizmetleri sağlayıcısıdır. Şirket, Güneydoğu Asya, Orta Doğu, Asya-Pasifik bölgesi ve Kuzey ve Güney Amerika’da dünyanın en çevreci ve uzak bölgelerinden bazılarında faaliyet göstermektedir. Daha fazla bilgi için www.airdrilling.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Gumbo Corporation Hakkında: Data Gumbo, endüstrinin, büyük ölçüde birbirine bağlı bir blockchain ağı olan GumboNet™ aracılığıyla yarının liderleri için sözleşme yürütmesini otomatikleştiren güvenilir bir işlem ağı sağlar. Akıllı sözleşmeleri güçlendiren entegre gerçek zamanlı yeteneklerle sözleşme sızıntısını azaltır, işletme sermayesini serbest bırakır, gerçek zamanlı nakit ve finansal yönetim sağlar ve benzeri görülmemiş bir hız, doğruluk, görünürlük ve şeffaflıkla provenans sunar. Merkezi Houston, Teksas’ta bulunan Data Gumbo’nun Norveç’in Stavanger şehrinde bir yan ofisi bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için www.datagumbo.com adresini ziyaret edebilir ya da LinkedIn (@DataGumbo) ve Facebook hesaplarını takip edebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy