Haberler

Akdeniz Belediyeler Birliği’nden Sandıklı Belediyesi’ne ödül

Afyon Sandıklı Hüdai Kaplıcaları
Cannur Bozkurt 24 Tem 2020

Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje yarışmasında Sandıklı Belediyesi, “Jeotermal Suyun Tek Elden Dağıtılması Projesi” ile ödüle layık görüldü.

Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje yarışması sonuçlandı. 5 ayrı kategoride düzenlenen proje yarışmasına yapılan başvurular meslek odaları temsilcileri, encümen üyeleri ve akademisyenlerden oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

14 Belediyenin 29 proje ile katıldığı yarışmada Sandıklı Belediyesi Çevre Koruma ve Altyapı Çalışmaları kategorisinde “Jeotermal Suyun Tek Elden Dağıtılması Projesi” kapsamında ödül almaya layık görüldü. Ödül Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’e, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü tarafından takdim edildi.

Akdeniz Belediyeler Birliğinin üyesi olmaktan duyduğu memnuniyeti belirten Sandıklı Belediye Başkanı Çöl, konuya ilişkin şöyle konuştu: “5. Akdeniz Belediyecilik Proje yarışmasında bu ödüle bizleri layık gören komisyon üyelerine çok teşekkür ediyoruz. ‘Jeotermal Suyun Tek Elden Dağıtılması Projesi’ emek ve çaba sarf ettiğimiz güzide projelerin arasında bulunmaktadır. Jeotermal suyun kaybını önlemek, gelecek nesillere bırakabilmek ve suyun sürekliliğini sağlamak amacıyla yapılan bu proje ile almış olduğumuz bu ödül bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.”

Kaynak: Afyon Kent Haber