Haberler

Alarko Holding, jeotermal destekli seracılık alanında faaliyet hedefliyor

Alarko Holding logosu (kaynak: Alarko resmi web sitesi)
Merve Uytun 31 Oca 2023

Alarko Holding, tarım ve gıdayı, yeni yatırım planlamaları çerçevesinde stratejik sektörler olarak belirledi.

Alarko Holding mevcut iş kollarına ek olarak tarım ve gıda sanayisini yeni yatırım planlamaları çerçevesinde stratejik sektörler olarak belirledi. Alarko, tarım ve gıda sektörüne yatırım yapma kararı aldı. Şirket bu kapsamda jeotermal destekli seracılık, açık alan tarımı, organomineral gübrecilik, gıda işleme ve satış ile tarımsal Ar-Ge- teknoloji alanlarına yatırım yapacak.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir açıklamada, Alarko Holding için 2030 yılına kadar olan dönemdeki yol haritasının şirketin köklü ve güçlü yapısını geleceğe daha da sağlam bir şekilde taşımak üzere gözden geçirildiği belirtildi.

Alarko Holding A.Ş. mevcut iş kollarına ek olarak “Tarım” ve “Gıda Sanayi” sektörlerini yeni yatırım planlamaları çerçevesinde stratejik sektörler olarak belirliyor ve Holdingin sitesinde yer alan sunuma göre; jeotermal destekli seracılık, açık alan tarımı, organomineral gübrecilik, gıda sanayi ve tarım alanında girişim sermayesi yatırım fonu alanlarında faaliyet göstermeyi hedefliyor.

Kaynak: Diken