Haberler

ALDO Enerji jeotermal enerjide yatırım fırsatlarını araştırıyor

Aldo Enerji web sayfası anlık görüntü
Cannur Bozkurt 26 Mar 2020

Güneş Enerji Santrali yatırımlarını tamamlayarak toplamda 200 Megavatlık enerji kapasitesine ulaşmayı hedefleyen Aldo Enerji, biyoenerji ve jeotermal kaynakların değerlendirilmesine de yatırım yapmayı planlıyor.

2014 yılında kurulan ALDO Enerji; küçük, orta ve büyük ölçekli çatılardan, her tip arazi kurulumlarına  kadar güneş sistemleri kurulumu yapan uzman bir enerji sirketidir. Kuruluşundan itibaren güneş enerji santrali (GES) yatırımları yapan Aldo Enerji, bu yıl Mersin, Çorum, Bilecik ve Van’da toplam 50 MW’lik yatırımlarını tamamlayarak, 200 MW’lik kurulu güce ulaşmayı hedefliyor.

Aldo Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Veli Doğan, 60 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını bildirerek söz konusu santrallerle 40 bin konutun enerjisini güneşten karşılayacaklarını ifade ederek, GES’ler dışında tüm yenilenebilir enerji branşlarında yatırım yapmayı hedeflediklerini açıkladı.

Veli Doğan konuya ilişkin şunları şöyledi: “Başta güneş olmak üzere biyoenerji, jeotermal enerji alanlarında da oluşabilecek yatırım fırsatları yakından takip ediyoruz. Grup Şirketimiz bünyesinde İstanbul’da yer alan fabrikamızda kapasite artırımına giderek güneş enerjisi ile ilgili bir birim oluşturacağız. Bu kapsamda başta Mersin ve İstanbul’dan başlayarak tüm Türkiye’ye bayilik sistemi ile yaygınlaşacak bir iş planı üzerinde çalışıyoruz. Bu çalışmalarla birlikte önümüzdeki 5 yıl içinde Türkiye’nin en büyük güneş enerji santralleri yapan EPC şirketi olmayı hedefliyoruz.”

Kaynak: Dünya