Haberler

Alman Jeotermal Kongresi Kasım 2020’de dijital olarak yapılacak

Kongre web sayfası ekran görüntüsü
Cannur Bozkurt 18 May 2020

Alman Jeotermal Derneği, bu yıl yılki Jeotermal Kongresini 9-13 Kasım 2020'de dijital etkinlik olarak düzenleyeceğini açıkladı. Katılım için 1 Haziran 2020'ye kadar bildiri gönderimi yapılabilecek.

Alman Jeotermal Derneği (BVG), 9-13 Kasım 2020’de bilim ve iş dünyasından jeotermal uzmanları bilgi paylaşımı ve ağ oluşturma için davet ediyor. Geçen yıllardan farklı olarak etkinlik bu yıl dijital formatta gerçekleşecek. Böylece jeotermal endüstrisinin merkezi bilgi platformu, korona salgın tehdidinden bağımsız bir format ile aktılımcıları bir araya getirecek.

Sonbaharda jeotermal endüstrisi geleneksel olarak kongreler aracılığı ile toplanır. Diğerlerinden farklı olarak bu yılki kongre sanal bir ortamda yapılacak. Dijital Jeotermal Kongresi ile Jeotermal Derneği, çevrimiçi tekliflerini daha da genişleterek bilim ve iş dünyasından uzmanlara planlama güvenliği sunuyor. Dijital kongre, çevrimiçi kongrelerde deneyimli bir ajansla birlikte düzenleniyor. Dernek, çalıştaylar ve uzman komite toplantıları gibi etkinliklerini Mart ve Nisan 2020’de dijital formatlara çevirmiş ve web seminerlerine başlamıştır.

Federal Jeotermal Derneği Başkanı Dr. Erwin Knapek şunları söylüyor: “Özellikle salgın ve iklim değişikliğinin teknolojik ve bilimsel olarak sağlam çözümler gerektirdiği zamanlarda, bilgi aktarmanın yeni yollarına ihtiyacımız var. Jeotermal kongre de bunu güvenilir biçimde dijital biçimde sunabilir ve yeni formatta genel halka ve ilgili uzman kitleye ulaşabilir.”

Federal Jeotermal Derneği önümüzdeki aylarda sürekli değişim için bir platform sunmaya devam edecek.

Dijital jeotermal kongresi, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Vatan, Belediye, İnşaat ve Eşit Fırsatlar Bakanı Ina Scharrenbach’ın konuşmasıyla açılacak.

Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Horst Rüter tüm uzmanları çağırıyor: “Mevcut araştırma sonuçlarınızı sunmak ve bunları geniş bir uzman kitleyle tartışmak için dijital platformumuzu kullanın.”

Uygulayıcılar ve bilim adamları kongre web sitesinde 2020 dijital jeotermal kongresi için 1 Haziran 2020’ye kadar ders ve poster sunabilirler. Dersler jeotermal enerji kullanımı ve temel araştırmalarla ilgili tüm konuları kapsayabilir.

Bildiri Çağrısı, konular ve gereksinimler hakkında daha fazla bilgiye www.der-geothermiekongress.de adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy