Haberler

Avrupa jeotermal sektörü, jeotermali daha da yaygınlaştırmak için Berlin’de buluşuyor

Avrupa Jeotermal Kongresi 2022
Merve Uytun 12 Eyl 2022

Avrupa düzeyinde üst düzey politikacılar, piyasa aktörlerinden CEO'lar ve jeotermal sektör temsilcileri Avrupa Jeotermal Kongresi için Berlin'de buluşacak.

Avrupa şu anda havaların soğumasıyla ısınma krizine dönüşecek bir enerji krizi yaşıyor. Bu, emisyonsuz enerji için bir çözüm bulmayı her zamankinden daha önemli hale getiriyor. Avrupa Jeotermal Kongresi, çözümün bir parçası olmak istiyor.

Avrupa Jeotermal Kongresi 17-21 Ekim 2022 tarihleri ​​arasında Almanya’nın Berlin kentinde BCC’de gerçekleştirilecek. Katılımcılar, katılımcılar ve yazarlar taslak programı çevrimiçi olarak www.europeangeothermalcongress.eu adresinde bulabilirler. Kayıt açık.

Etkinlik ayrıca gönüllülerin kayıt ve sunumlara yardımcı olmaları için bir çağrı yayınladı.

Program, alandaki uzmanlar tarafından bir araya getirildi ve dört ana konuyu vurgulayacak: Geleceğin yenilenebilir enerji sistemleri için jeotermal çözümler, Politika ve Piyasalar, Teknoloji ve İnovasyon ve Araştırma ve Geliştirme. Kongre, yalnızca Avrupa’nın her yerinden değil, aynı zamanda farklı alanlardan temsilcileri bir araya getirmek için eşsiz bir fırsattır: bazıları karşılama töreninde konuşacak olan üst düzey politikacılar, ünlü bilim adamları ve endüstri liderleri.

Karşılama töreninin moderatörlüğünü kongrenin iki eş düzenleyicisinin başkanları yapacak: EGEC’den Miklos Antics ve BVG’den Helge-Uve Braun. Alman Parlamentosu’ndan Alman temsilci Dr Julia Verlinden, ardından Almanya Ekonomi ve İklim Eylemi Bakanlığı’ndan Bay Christian Maass, kongrenin ana sponsoru Baker Hughes’un Jeotermal Başkan Yardımcısı Bay Ajit Menon karşılama açıklamaları yapacak.

Açılış töreninin yerelden Avrupa yaklaşımına ikinci bölümü, Berlin Şehri’nden Bayan Silke Karcher’ın konuşmasıyla başlayacak, ardından ENGIE Isıtma ve Soğutma Bölge Müdürü Bay Olivier Racle ve STRABAG AG’den Bay Felix Koselleck gelecek. Genel müdür. Üçüncü oturumda Polonya Devlet Sekreteri Bay Piotr Dziadzio, İklim ve Çevre Devlet Bakanlığı Bakan Yardımcısı, ardından GfZ’den Prof. Dr Ingo Sass ve Fraunhofer IEG’den Prof. Dr Rolf Bracke ulusal bir bakış açısı sağlayacak. Son olarak, TURBODEN CEO’su Bay Paolo Bertuzzi ve Eavor Başkanı ve CEO’su Bay John Redfern, görüşlerini paylaşacaklar.

Kaynak: ThinkGeoEnergy