Haberler

Avrupa üniversiteleri Avrupa Jeotermal Enerji Eğitim Ağını (Geo3En) kurdu

Geo3En eğitim ağı web sitesi anlık görüntüsü
Cannur Bozkurt 25 Kas 2020

Gelecek Erasmus Mundus Masters planlarının bir parçası olarak Jeotermal mühendisliğinde uzmanlaşmak adına, dört Avrupa üniversitesi Avrupa Jeotermal Enerji Eğitim Ağı'nı (Geo3En) başlattı.

UniLaSalle ve Darmstadt Üniversitesi (Almanya), Zagreb Üniversitesi (Hırvatistan) ve Reykjavik Üniversitesi’nden (İzlanda) Avrupalı ​​ortakları, jeotermal enerji alanında bilgilerini derinleştirmek isteyen öğrenciler için bir Erasmus + girişimi olan Jeotermal Enerji Avrupa Eğitim Ağı’nı (Geo3En) başlatıyor.

Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen bu program, Geo3En programının ortak okullarında İngilizce olarak öğretilen jeotermal mühendisliği konusunda uzmanlaşmış gelecekteki Erasmus Mundus Masters’ın temellerini atmayı amaçlamaktadır. Program, öğrencilerin jeoloji, malzeme bilimleri, makine mühendisliği, elektrik sistemlerinin yönetimi, modelleme, enerji ekonomisi ve aynı zamanda proje yönetimi, girişimcilik konularında beceri kazanmalarını hedeflemektedir. Bu becerilerin kazanılması, gelecekteki mezunların karmaşık jeotermal projelere liderlik etmesini ve tasarlamasını sağlayacaktır.

Proje için bir web semineri ve başlangıç ​​anketi

Jeotermal sektöründeki sanayicilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve ayrıca araştırma için Geo3En programı, Avrupa ​​jeotermal sektörü paydaşları, UniLaSalle ve ortaklarıyla birlikte inşa edilecek.

Program ortakları tarafından hazırlanan bir anket, böyle bir kurs için gerekli becerileri daha iyi tanımlamak adına, jeotermal enerji sektöründeki profesyoneller için de mevcuttur.

18 Aralık’ta gerçekleştirilecek ve anketin sonuçlarının duyurulacağı bir web semineri de planlanmıştır; buradan katılabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy