Haberler

Aydın YİKOB’dan jeotermal ruhsat ihalesi duyurusu

Cannur Bozkurt 23 Tem 2019

Aydın YİKOB’un Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, ilin çeşitli ilçelerindeki 7 jeotermal kaynak işletme ve 64 jeotermal kaynak arama ruhsat sahası, kapalı teklif ve artırma usulüyle ihale edilerek aramaya açılacak

Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nca (YİKOB) Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, ilin Kuyucak, Söke, Germencik, Sultanhisar ve İncirliova ilçelerinde toplam  7 adet işletme ruhsatı ihale edilecek.

İhale konusu jeotermal işletme sahaların tahmini bedelleri yaklaşık 87.000 TL ile 85.000.000 TL, geçici teminat bedelleri ise yaklaşık 8.000 TL ile 90.000 TL arasında değişmektedir.

Amasya’nın Merzifon ilçesinde 1 adet, Elazığ’ın Merkez ve Sivrice ilçelerinde birer adet olmak üzere toplam 3 adet ruhsatlı jeotermal saha ihale edilecektir.

İlin ayrıca, Merkez, Nazilli, Sultanhisar, Köşk, Söke, Didim, Kuşadası, İncirliova, Yenipazar, Karacasu, Bozdoğan, Çine, Koçarlı ve Germencik ilçelerinde ilçelerinde toplam  64 adet arama ruhsatı ihale edilecek.

İhale konusu jeotermal arama sahaların tahmini bedelleri yaklaşık 50.000 TL ile 3400.000 TL, geçici teminat bedelleri ise yaklaşık  1.500 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir.

Sahaların ihalesi, 6-8 Ağustos tarihlerinde Aydın YİKOB Doğal Kaynaklar Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürü odasında yapılacaktır.

İlgililer, ihale evraklarını, Aydın YİKOB’dan edinebilirler.

Kaynak: Resmi Gazete