Haberler

Aydın’da jeotermal ısıtmalı sera OSB için onay verildi

Aydın Efeler'in tarihi alanlarından bir örnek (kaynak: Efeler Belediyesi foto galeri)
Cannur Bozkurt 14 Eki 2020

Aydın’ın Efeler ilçesinde 630 dekarlık alana olan Jeotermal Isıtmalı Tarıma Dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kuruluş protokolü Tarım ve Orman Bakanlığınca onaylandı.

Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB), Aydın Ticaret Odası (ATO) ve Efeler Ziraat Odasının müteşebbis heyeti üyeleri olduğu Jeotermal Isıtmalı Tarıma Dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) kurulumuna yönelik haberleri sizlerle daha önce paylaşmıştık.

Bölge gazetesi tarafından yayımlanan yeni bir habere göre Efeler ilçesinde 630 dekarlık alana kurulacak olan Jeotermal Isıtmalı Tarıma Dayalı Sera İhtisas OSB kuruluş protokolü Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından onaylandı.

Aydın’ın tarımsal yatırımın merkezi olmasını istediklerini belirten Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: “Jeotermal Isıtma ile maliyeti en aza indirerek, üreticimizin daha rahat koşullarda üretim yapması sağlanacak. Bu büyük projeyle en önemlisi de istihdam artacak. Biz istiyoruz ki çiftçilerimiz daha fazla üretsin, ürettikçe daha çok kazansın. Aydın’da bir tek vatandaşımız işsiz kalmasın. Efeler Diyarı Aydın’ımızın bereketli toprakları tarımsal yatırımın merkezi olacak.”

Kaynak: Aydın Denge