Haberler

Basic Energy Corp., yenilenebilir enerji geliştirmek için Tayland firmasıyla ortaklık kuruyor

BacMan jeotermal sahası, Batangas, Filipinler (kaynak: Julius Balbin)
Cannur Bozkurt 5 Oca 2020

Basic Energy Corp., Mabini jeotermal projesine ve diğer projelere yatırım yapma hakkı için Tayland merkezli Vintage Engineering Public Co. İle ortaklık kuruyor.

Filipinler’den bildirildiği üzere Basic Energy Corp., Tayland’da halka açık bir şirket olan Tayland merkezli Vintage Engineering Public Co.Ltd. (VTE) ile Filipinler’de ve yurtdışında yenilenebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesi ve üretiminde bir stratejik ortaklık için anlaşma imzaladığını söyledi.

Şirketler, Ekim 2016’da stratejik ortaklık için bir Mutabakat Anlaşması imzalamıştı. Anlaşmaya göre VTE, Mabini jeotermal elekriğe ve diğer projelere yatırım yapma hakkına sahip. Her iki şirket de birbirlerinin projeleriyle ilgileniyor.

Başlangıçtan bu yana inşaat ve mühendislik işinde olan VTE operasyonlarını mühendislik, satın alma ve inşaat müteahhitliği, operasyonlar ve yönetimi olarak ayırmıştır.

Öte yandan Basic Energy, yenilenebilir enerji ve alternatif yakıtların yanı sıra petrol ve gaz arama ve geliştirme alanlarıyla da ilgilidir.

Basic Energy Corp., Filipinler’de beş jeotermal servis sözleşmesine sahiptir. Sözleşmeler; Batangas’taki Mabini Geothermal Service Contract (SC), Ifugao’da  East Manyakan Geothermal Prospect, Bataan’da Mt. Mariveles Geothermal Project, Albay’da Mt. Iriga Geothermal Project ve Sorsogon’da West Bulusan Geothermal Prospect.

Batangas projesi şu anda araştırma sondajı ile şirketin en gelişmiş projesidir. Bu oluşum, kaynağı geliştirmek için Trans-Asia Oil and Energy Development Corp. ile ortak çalışmaktadır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy