Haberler

BLM, Utah jeotermal araştırması için Fervo Energy’ye yetki verdi

Wasatch Dağları, Utah (kaynak: Ken Lund / flickr, Creative Commons)
Merve Uytun 21 Şub 2023

Fervo Energy, yan kuruluşu Escalante Desert Resources aracılığıyla Utah, Beaver County'deki Cape Modern arama alanının jeotermal potansiyelini araştıracak.

Arazi Yönetimi Bürosu (BLM), Fervo Energy’nin bir yan kuruluşu olan Escalante Desert Resources LLC’ye (ERC), Milford, Utah’ın kuzeydoğusundaki Beaver County’de önerilen Cape Modern Jeotermal Arama Projesi’ne devam etmesi için yetki verdi. Bu keşfin amacı, Beaver County’deki jeotermal enerji üretiminin ticari fizibilitesini belirlemektir.

Önerilen proje için İlgi Alanı (AOI), Utah, Beaver County’de Milford’un kuzey-kuzeydoğusunda yer alan yaklaşık 5.641 dönümlük federal jeotermal kiralama ve iki bölünmüş mülk özel jeotermal kiralamadan oluşmaktadır. Cape Modern Jeotermal Arama Projesi planının bir parçası olarak, arama alanında 29 adede kadar jeotermal kuyu açılacaktır. Bu aynı zamanda erişim yolu yapımını, rezervuar izlemeyi ve yüzey altı haritalamayı içerecektir.

DRE’nin geliştirme stratejisi, çok sayıda yatay enjeksiyon ve üretim kuyusunun açılmasını içerir. Bu, çevreye minimum etki ile verimliliği ve geçirgenliğe erişimi en üst düzeye çıkarır. Oluşum sıcaklığının ve litolojik yapının ölçülmesi amacıyla birkaç dikey gözlem kuyusu da açılacaktır. Bunlar, veri toplama için potansiyel olarak fiber optik kabloları veya kuyu içi jeofonları barındırabilir.

DRE, art arda yaklaşık 21 yatay kuyu ve 8 dikey kuyunun açılmasını beklemektedir. Jeotermal kaynakların üretim amacıyla geliştirilmesi, ayrı bir Ulusal Çevre Politikası Yasası (NEPA) analizi gerektirecektir.

BLM daha önce yine Utah, Beaver County’de bulunan Bailey Dağı Jeotermal Arama Projesine devam etmesi için Ormat Nevada aracılığıyla Ormat Technologies Inc.’ye yetki vermişti.

Kaynak: ThinkGeoEnergy