Haberler

BLM’den, Güneybatı Utah’da 28 parsel için jeotermal saha kiralama duyurusu – 15 Aralık 2020

Patua jeotermal enerji santrali, Nevada (kaynak: CYRQ Energy)
Cannur Bozkurt 2 Kas 2020

Arazi Yönetimi Bürosu (BLM), tamamı ABD, Utah Eyaleti'nin güneybatısında bulunan 28 parsel için jeotermal saha kiralama (lease) gerçekleştirecek.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Arazi Yönetimi Bürosu (BLM), 15 Aralık 2020’de toplam yaklaşık 67.586 dönümlük 28 parseli jeotermal kiralamaya (lease) çıkaracağını duyurdu. Parseller BLM’nin Cedar City ve Fillmore saha ofisleri tarafından yönetilen kamu arazilerindeki ilçeler olan Iron, Millard ve Beaver’da bulunuyor.

BLM Arazi Kullanım Planlaması ve NEPA Kaydı (ePlanning) ile ilgili çevresel belgeleri, Rekabetçi Kiralama Satışı Bildirimini, parsel haritalarını ve ekli şartlar, halkın incelemesine https://bit.ly/2RuLWja adresinde sunulmuştur.

BLM, kamu arazilerinde kiralama ve enerji geliştirme fırsatları sağlayarak eyalet ve yerel işlere ve gelirlere katkıda bulunmaktadır. Parseller satılırsa, Utah’ın okulları ve altyapı projelerinin gelirlerine finansman sağlanacak, iyi ücretli enerji sektörü işleri desteklenecektir.

Jeotermal kiralamalar 10 yıllık bir süre içindir. Her bir parsel için, teklif, kira makbuzları ve müteakip telif ücretleri, fonların yaklaşık yüzde 50’si ilgili eyalete, ek yüzde 25’i ilgili ilçeye ödenecek ve yüzde 25’i ABD Departmanında kalacak şekilde ödenir.

BLM, sürdürülebilir enerji geliştirme dahil birçok kullanım için kamu arazilerini yönetir. Her bir kira kontratı, eğer çıkarılırsa, nesli tükenmekte olan türleri ve kültürel kaynakları korumak için standart şartlar içerir. Parseller kiralandıktan sonra, enerji geliştirmeye başlamadan önce kiracıların ek derinlemesine analiz için sahaya özgü teklifler sunması gerekmektedir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy