Haberler

Bursa Valiliği YİKOB’dan jeotermal ruhsat ihalesi duyurusu

Cannur Bozkurt 2 Kas 2018

31 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre Bursa Valiliği YİKOB, 4 adet jeotermal kaynak sahası, 1 adet jeotermal kaynak ve doğal mineralli su sahası ve 1 adet doğal mineralli su sahası ruhsatı ihale edecek.

Resmi Gazete’de yer alan duyuruya göre, Bursa Valiliği YİKOB (Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı), Bursa’nın Yenişehir, Orhangazi, Keles ve Gemlik İlçelerinde (birer adet) jeotermal kaynak, İnegöl İlçesinde (bir adet) jeotermal kaynak ve doğal mineralli su ve Osmangazi İlçesinde (bir adet) doğal mineralli su ruhsatı ihalesi gerçekleştirecektir. Ruhsatların muhammen bedelleri yaklaşık 35,000 TL ve 610,000 TL, geçici teminat bedelleri ise yaklaşık 1,000 TL ile 18,000 TL arasında değişmektedir.

Sahaların ihalesi, 13 Kasım 2018 günü, Bursa Valiliği YİKOB Toplantı Salonunda, saat 14.00’te başlayacak ve 10’ar dakika aralıklı olacak şekilde, her saha için açık teklif usulü (artırma) ile ayrı ayrı yapılacaktır.

İlgililer, ihale evraklarını, Bursa Valiliği YİKOB Doğal Kaynaklar, Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü’nden edinebilirler.

Kaynak: Resmi Gazete