Haberler

Cornish Lithium, jeotermal suyu kullanmada kitle fonlama kampanyasında 6,8 milyon ABD$ topladı

İngiltere, Cornwall'da başlayan Lityum için sondaj keşfi (kaynak: Cornish Lithium)
Cannur Bozkurt 22 Eki 2020

Cornwall'daki jeotermal sulardan Lityum elde etmeyi hedefleyen İngiltere merkezli Cornish Lithium şirketi, 5 milyon GBP olan kitle fonlaması hedefini 1.5 milyon GBP aştı.

İngiltere Cornwall’da, jeotermal sulardan Lityum elde etmek için kurulan İngiliz şirketi Cornish Lithium, projesi için başlattığı kitle fonlaması kampanyasını başarıyla sonuçlandırdı. Şirket, United Downs Deep Geothermal projesinde jeotermal tuzlu sudan Lityum elde etmeyi hedefliyor.

Yerel haberler, şirketin 5,2 milyon GBP (yaklaşık 6,8 milyon ABD Doları) topladığını ve kitle fonlaması kampanyasını sonlandırdığını bildirdi. Başlangıç hedefi 1,5 milyon GBP olan şirket, birkaç saat içinde 3 milyon GBP’nin üzerinde para topladı. Üç gün sonra şirket 5 milyon GBP’den fazla fon elde etti.

Cornish Lithium’un Kurucusu ve CEO’su Jeremy Wrathall şunları söyledi: “1.5 milyon GBP toplamak için yola çıktık. Sadece üç gün içinde, Cornish Lithium’a, ekibine ve İngiltere ekonomisi için hayati yeni bir endüstriyi Cornwall’da yaratma planlarımıza inanılmaz bir güven oyu sağlandı…”

“… Beklediğimizden daha fazla para toplamış olmamız, artık hissedarlarımız için değer yaratmaya devam ederken, Cornwall’da çevreye duyarlı lityum çıkarma endüstrisi kurma planlarımızı hızlandırabileceğimiz anlamına geliyor…”

“… Bu ek fonla, jeotermal ve St Austell yakınlarındaki sert kaya projemizden lityum üretimine yönelik yolculuğumuzu hızlandırabilir ve diğer pil metallerine odaklanan keşif programımızı ilerletebiliriz.”

Kaynak: ThinkGeoEnergy