Haberler

DESTRESS- yumuşak jeotermal stimülasyon gösterimi- final konferansı, 24-25 Kasım 2020

DESTRESS konferans duyurusu
Cannur Bozkurt 28 Eyl 2020

24 ve 25 Kasım 2020'deki son kamuya açık konferansında DESTRESS'e katılmak ister misiniz? Etkinlik herkese açık ve çevrimiçi gerçekleşecek.

24 ve 25 Kasım’daki son halka açık konferansında DESTRESS araştırma projesine (jeotermal kaynakların yumuşak stimülasyon işlemlerinin gösterilmesi) katılabilirsiniz. Etkinlik herkese açık ve ücretsizdir. Bilim ve endüstriden, bankalardan ve sigorta sektöründen, jeotermal projelerde çalışan, destekleyen veya yatırım yapan tüm aktörlere, geniş bir yelpaze için tasarlanmıştır. Amaç, jeotermal enerji içinde bilim ve endüstri arasında yoğun işbirliğinden kaynaklanan sonuçları ve bulguları tartışmak ve bunları Finlandiya, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Yeni Zelanda’dan diğer jeotermal araştırma ve geliştirme projelerine yerleştirmektir. Nihai halka açık DESTRESS konferansı aşağıdaki ilgi alanlarını ele almaktadır:

  • Risk değerlendirmeleri ve iş vakaları
  • Yumuşak stimülasyon işlemleri (hidrolik, kimyasal ve termal)
  • Jeotermal projelerin halk tarafından kabulü
  • İş akışları gösterimi

Konferans çevrimiçi olarak yapılacak ve yalnızca davetli konuşmacıların konuşmalarına izin verilecektir. Bununla birlikte, konferans, poster oturumlarına katkıda bulunarak ve konferansın ana başlıklarından çıkarılan dersler hakkında canlı tartışmalara katılarak etkinliğe katılma fırsatı sunacaktır. Posterler konferanstan önce DESTRESS web sitesinde yayınlanacak ve paralel olarak yürütülen bireysel tematik poster oturumları sırasında derinlemesine tartışılacaktır. Ayrıca, daha iyi bilgi, deneyim ve iyi uygulama aktarımı için öğrenilen dersleri açıklayan ayrı poster sunumlarından gelen tartışma noktaları ortak alanlarda tanıtılacaktır.

Katılmak için kayıt işleminizi buradan gerçekleştirebilirsiniz. Son katılım tarihi 08 Kasım 2020’dir.

Posterinizi buradan gönderebilirsiniz. Son gönderim tarihi 08 Kasım 2020’dir.

DESTRESS web sitesinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy