Haberler

Dijital Alman Jeotermal Kongresi – 9-13 Kasım 2020

Geothermie kongresi 2019 açılışı (kaynak: BVG)
Cannur Bozkurt 9 Eki 2020

Bu yılki Alman Jeotermal Kongresi, ortak ülke olarak Amerika Birleşik Devletleri ile beraber, dijital olarak gerçekleşecek. 9-13 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlikte, uluslararası bir izleyici kitlesi için İngilizce atölye çalışmaları ve forumlar yer alacak.

Alman Jeotermal Derneği tarafından her yıl düzenlenen Alman Jeotermal Kongresi, bu yıl da, bilim ve endüstriden geniş bir yelpazede uzmanların bilgilerini dijital formatta sunuyor. Düzenleyen Federal Jeotermal Enerji Derneği, İngilizce atölye çalışmaları ve forumlar aracılığıyla uluslararası da yüksek bir katılımcı oranı bekliyor. Bu yılki ortak ülke ise ABD.

Federal Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier’in himayesinde çevrimiçi olarak düzenlenecek olan kongre, bilim, iş dünyası ve yerel belediyelerden ilgilenen katılımcılar için, teknik odak noktası kentsel alanlardaki ısı dönüşümü olan bir program sunuyor. Yerel ısıtma ağları ile soğutmanın kullanım konseptleri, jeotermal enerji için madencilik altyapısının sonradan kullanımı ve sığ jeotermal sistemlerin çevresel olarak uyumlu genişletilmesi gibi çok çeşitli çalıştaylar ve forumlar düzenlenecek. Ayrıca, Almanya ve dünya çapında derin jeotermal projelerin uygulanmasına yönelik proje deneyimleri sunulacak. Birkaç sanal odada katılımcılar bu konular hakkında bilgi edinebilecek, sorular sorabilecek ve birbirleriyle bağlantı kurabilecekler.

Bu yıl yine dünyanın her yerinden katılımcılar ve konuşmacılar etkinliğin bir parçası olacak. Katılımcılar için önemli bir nokta, ABD’den uzmanların katılımı olabilir. Jeotermal Kaynaklar Konseyi (GRC), bu yılın ortak ülkesi ABD’de jeotermal enerji pazarını keşfetmek için bir atölye çalışması sunacak. Ek olarak, Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), mevcut Avrupa pazarının gelişimi üzerine bir çalıştay gerçekleştirecek.

Bilimsel Komite Başkanı Prof. Dr. Horst Rüter: “Kongrenin dijital yapısını daha kapsamlı bir uluslararası değişim için kullanabildiğimiz için mutluyuz. Bu aynı zamanda ortak ülke ABD’den konferanslara ev sahipliği yapmayı da kolaylaştıracaktır. İşbirlikleri için GRC (ABD) ve EGEC’e (AB) teşekkür ederiz” dedi.

Fraunhofer IEG, Storengy, Welltec, Jansen, HakaGerodur ve Stadtwerke München gibi saygın sponsorların ve destekçiler, çeşitli dijital iş salonlarında kendilerini tanıtacak, hizmetlerini ve ürünlerini sunacak ve profesyonel bir buluşmaya davet edecekler.

Kongre sırasında, diğer şeylerin yanı sıra, Patricius Madalyası ve genç bilim insanlarından oluşan “Bilim Barı” yarışmasına katılanlar için ödüller verilecektir.

Alman Dijital Jeotermal Kongresi 2020, 9-13 Kasım tarihleri ​​arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Programın tamamını İngilizce ve Almanca olarak şu adreste bulabilirsiniz: www.der-geothermiekongress.de

Kaynak: ThinkGeoEnergy