Haberler

DOE, 2020 ABD Temiz Enerji Eğitimi ve Güçlendirme Ödüllerini açıkladı

Dandelion Energy sistemine genel bakış (kaynak: şirket)
Cannur Bozkurt 4 Ara 2020

Dandelion Energy'den Kathy Hannun'u, ABD Enerji Bakanlığı tarafından açıklanan dokuz Temiz Enerji Eğitim ve Güçlendirme Ödülünden birini kazandığı için tebrik ediyoruz.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Enerji Bakanlığı (DOE), ABD Temiz Enerji Eğitimi ve Güçlendirme (C3E) Girişimi’nin bir parçası olarak dokuz yetenekli kadını temiz enerjideki başarıları ve liderlikleri nedeniyle ödüllendirdi.

Dokuzuncu Yıllık ABD C3E Temiz Enerji Sempozyumunda onurlandırılacak olan 2020 ABD C3E Ödülleri’nin kazananları, temiz enerjide lider olan çeşitli kadınları temsil ediyor. ABD C3E Girişimi, MIT Energy Initiative, Stanford Energy ve Texas A&M Energy Institute ile işbirliği içinde DOE tarafından yönetiliyor. DOE, 2012 yılından bu yana toplumsal cinsiyet uçurumunu kapatmak ve kadınların temiz enerji alanlarında katılımını, liderliğini ve başarısını artırmak amacıyla bu girişime öncülük ediyor.

Enerji Bakanı Dan Brouillette, “Kadınlar, müreffeh bir enerji geleceği için temiz enerji bilimi ve teknolojilerinin ilerlemesinde kritik önem taşıyor” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “2020 ABD C3E Ödülleri’nin kazananlarını bağlılıkları ve liderlikleri için takdir etmek ve tebrik etmek benim için onurdur. Çalışmanız ve başarılarınız daha fazla kadına temiz enerji sektörüne katılma konusunda ilham versin.”

2020 ödül kazananları:

Yaşam Boyu Başarı – Bobi Garrett, emekli olmadan önce Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı (NREL) Laboratuvar Direktör Yardımcısı ve Operasyon Direktörü olarak görev yaptı. NREL’deki görev süresi boyunca, araştırma ve operasyonlar genelinde Lab’in stratejisini entegre etti, uyguladı ve işletim sistemlerinin yüksek kaliteli, etkili araştırmalara olanak vermesini sağladı. Örnek bir lider olarak NREL’in büyümesini ve gelişimini yönetti, laboratuvarın temiz bir enerji geleceği hakkında küresel ve ulusal iletişime geçmesinde etkili oldu.

Savunuculuk – Cristina Garcia, kapsayıcı iş ve işgücü politikalarına odaklandığı Bina Elektrifikasyon Girişimi’nin Müdür Yardımcısıdır. Önyargıyı ortadan kaldırma ve işgücüne dahil olmayı teşvik etme çabaları onu temiz enerji ve çeşitliliğin kesişme noktasına yerleştirmektedir.

İş – Elizabeth Kaiga, DNV GL’de Yenilenebilir Enerji için Kilit Müşteri Direktörüdür ve burada daha güvenli, daha temiz ve daha güvenilir olan sürdürülebilir enerjiye küresel geçişi desteklemek için stratejiler ve çözümler sağlamaya odaklanmaktadır. Ulusal ve küresel profesyonel hizmet firmaları için yenilikçi büyüme ve müşteri geliştirme stratejileri geliştiren ve uygulayan bir enerji sektörü iş lideridir.

Eğitim – Lindsay Dubbs, Kıyı Çalışmaları Enstitüsü’nde Kuzey Carolina Yenilenebilir Okyanus Enerjisi Programının (NCROEP) Yardımcı Direktörüdür ve burada çevresel değerlendirmeyi yöneterek, deniz hidrokinetik enerjisi ile ilgili araştırmalar yürütmektedir. Enerji geçişi için kritik olan bir alanda eğitimin ön saflarında yer almaktadır.

Girişimcilik – Kathy Hannun, ABD’deki en büyük (ev) jeotermal şirketi olan Dandelion Energy’nin Kurucu Ortağı ve Başkanıdır. Onun liderliği altında, Dandelion Energy iki yıldan kısa bir süre içinde ülkenin en büyük konut tipi ısı pompası kurucusu haline geldi.

Yönetim – Natalie Meyer, Montana, Bozeman Şehri için iklim ve sürdürülebilirlik girişimlerine liderlik etmektedir. Onun liderliği altında, Bozeman Şehri şaşırtıcı bir şekilde % 37 büyüme kaydederken, kişi başına emisyonlar % 15 azaldı.

Uluslararası – María Hilda Rivera, Sahra altı Afrika’da elektrik erişimini ikiye katlamak için çalıştığı Power Africa’da Enerji Danışmanıdır. Aile çiftliği de dahil olmak üzere ailesinin güvenilmez elektrik hizmetinin zorluklarıyla uğraşmak zorunda kaldığı Porto Riko’da büyüdü ve bu deneyim, kariyer rotasını oluşturmasına yardımcı oldu.

Hukuk ve Finans – Britta von Oesen, CohnReznick Capital’da Genel Müdürdür ve San Francisco ofisini yönetmektedir. Yatırım bankacılığı yoluyla çevrenin iyileştirilmesinde önemli bir etki yarattı ve kariyerini adadı.

Araştırma – Simona Onori, Stanford Üniversitesi’nde Enerji Kaynakları Mühendisliği’nde Yardımcı Doçenttir, Stanford Enerji Kontrol laboratuvarını yönetmektedir ve Clemson Üniversitesi Uluslararası Otomotiv Araştırma Merkezi’nde yardımcı profesördür. 120’den fazla hakemli yayının ortak yazarıdır ve uluslararası işbirliklerinde deneyime sahiptir.

8-9 Aralık 2020 tarihlerinde 12: 00-4: 30 pm ET arasında düzenlenecek olan ABD C3E Temiz Enerji Sempozyumu ve Ödüllerine katılmak isterseniz, buradan kaydolabilirsiniz.

ABD C3E Girişimi ve ödül alanlar hakkında daha fazla bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy