Haberler

Doğu Afrika’da jeotermal sanayi parkları kurmak – İzlanda’dan dersler

Web semineri duyurusu (kaynak: EAGP)
Cannur Bozkurt 20 Ağu 2020

ABD Doğu Afrika Jeotermal Ortaklık programı EAGP, jeotermal sanayi parkları üzerine düzenlenen web seminerleri serisi çerçevesinde, 26 Ağustos 2020'de jeotermal endüstri parkı ile ilgili İzlanda deneyimini ve Doğu Afrika için çıkarılabilecek dersleri paylaşacak.

ABD-Doğu Afrika Jeotermal Ortaklığı (EAGP) tarafından sunulan Jeotermal Endüstri Parkı web semineri serisinin lansmanı için ABD Enerji Birliği (USEA) ve ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı’na (USAID) katılabilirsiniz.

Serinin 26 Ağustos 2020’de gerçekleşecek ilk web seminerinde, Reykjavik Jeotermal’den Jón Örn Jónsson ve İzlanda Ulusal Enerji Şirketi Landsvirkjun’dan Sigurdur H. Markússon, İzlanda’nın jeotermal sanayi parkları ve Doğu Afrika’daki potansiyelleriyle ilgili deneyimlerini paylaşacak.

Konuşmacılar, ekonomik büyümeyi, sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etmek ve iklim değişikliğiyle mücadeleye yardımcı olmak için Doğu Afrika’da jeotermal enerjinin benzer şekillerde nasıl kullanılabileceğini tartışacaklar.

Jeotermal enerji İzlanda ekonomisinin temelidir ve İzlanda’nın %100 yenilenebilir sanayi ve ev enerjisine katkıda bulunur. İzlanda’da jeotermalin doğrudan kullanımındaki yenilik, İzlandalılar için yaşam kalitesinin iyileştirilmesinde önemli bir rol oynamıştır ve ileri düzeyde iş olanakları yaratmıştır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy