Haberler

Dünya Bankası Ortak Ev Sahipliği, JESDER ve JKBB iş birliği ile IGC Türkiye 2017

Web Sitemiz www.igc-turkiye.com adresinden alınmış ekran görüntüsüdür.
Eren Günüç 18 Nis 2017

Dünya Bankası'nın ortak ev sahibi olmasının ardından, JESDER Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (30 Şirket) ve JKBB Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği (106 Belediye), IGC Türkiye 2017‘ye iş birliği ortağı oldu.

22-24 Mayıs 2017 tarihleri arasında ikinci kez düzenlenecek IGC Türkiye 2017 Uluslararası Jeotermal Kongresi tüm Türkiye jeotermal endüstrisini ve dünyanın önde gelen jeotermal iş adamlarını tek çatı altında toplamaya ve Türkiye jeotermal sektörünün gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.

“Türkiye’nin Jeotermal Enerji Endüstrisinin Kalbi” olan İzmir’de düzenlenen etkinlikte tüm dünyadan geliştiriciler, operatörler, tedarikçiler, finansçılar, hükümet organları ve belediyelerin temsilcileri bir araya gelecek.

JESDER Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (30 Jeotermal Santral Yatırımcısı Şirket) ve JKBB Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği (106 Belediye), IGC Türkiye 2017 ‘ye iş birliği ortağı oldu.

Dünya Bankası, ESMP programı ile bu yılki IGC Türkiye 2017 etkinliğinin ortak ev sahibi oldu.Bu yılki konferans, ilk günkü Dünya Bankası Çalıştayı ile başlayacak ve Türkiye’deki jeotermal gelişim için fon sağlayan Dünya Bankası Programları tanıtılacaktır. Çalıştay, katılımcılara, Dünya Bankası’nın, risk azaltma ve proje finansmanı için finansman da dahil olmak üzere jeotermal gelişimini nasıl desteklediğini öğrenmek için fırsatlar sağlayacak. Diğer konular ise jeotermal enerjinin araştırılması, sondaj ve enerji üretimi olacak.

İlk günün akşamı Exergy’nin sponsorluğunda tüm katılımcılarımızın katılımı ile İzmir Swissotel Secret Garden’da tüm sektörün kaynaşacağı ve network fırsatlarının sunulacağı bir akşam etkinliği olan Exergy Lounge düzenlenecektir.

IGC Türkiye’nin ikinci günü, aralarında IGA (International Geothermal Association) Başkanı Alexander Richter ve Ormat Technologies CEO’su olmak üzere çeşitli açılış konuşmaları ile başlayacak. Konferans açılışı sonrasında farklı forumlarda; jeotermal enerji santrallerinin ekonomisi ve verimliliği, finansman ve yatırım imkânları, ısı üreten tesislerin geliştirilmesi için fırsatlar, belediyelerde ısının kullanımı, rezervuar ölçekleme ve CO2 kullanımı gibi konular tartışılacak.

Sunumların eş zamanlı olarak İngilizce-Türkçe & Türkçe- İngilizce tercümeleri yapılacaktır.

Kongre’nin 3. günü ise Aydın ve çevresindeki farklı jeotermal santrallere Exergy Saha Gezisi düzenlenecektir.

Avrupanın en prestijli jeotermal kongrelerinden birisi olan IGC Türkiye 2017’ye kayıt olmayı unutmayın. İndirimli ücretler 15 Mayıs 2017’de sona erecektir.

Kongre Ortakları ve Destekçileri:

Ortak Ev Sahibi :  The World Bank – Dünya Bankası

İş Birliği Ortakları:

 • JESDER Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği
 • JKBB Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği

MW Sponsorlar

 • Exergy  (MW + Saha gezisi Sponsorluğu + Lounge Sponsorluğu)
 • Egesim & Atlas Copco
 • Ormat
 • Schlumberger

kW Sponsorlar: 

 • Bordrill Sondaj
 • Lemnis Yerbilimleri
 • Turboden
 • Türbosan

Organizasyon Komitesi

 • Eren Günüç – JeotermalHaberler (Türkiye)
 • Alexander Richter – ThinkGeoEnergy (İzlanda)
 • Dr. Jochen Schneider – Enerchange  (Almanya)

Global İletişim Ortağı: AA Anadolu Ajansı

Web Sitelerimiz

Sponsorluk fırsatları için lütfen bizimle iletişime geçin.

Eren Günüç | [email protected]
Telefon : +90 533 342 5783