Haberler

Dünya Bankası Ülke Direktörü IGC Türkiye 2018 Jeotermal Kongresi’ni açacak

World Bank workshop at IGC Turkey 2017, Izmir (Source: IGC Turkey)
Eren Günüç 4 Mar 2018

3. IGC Türkiye Uluslararası Jeotermal Kongresi, Dünya Bankası Türkiye Ülke Müdürü Johannes Zott ve EGEC Genel Sekreteri Philippe Dumas tarafından açılacak. Etkinlik 14-15 Mart 2018 tarihlerinde Ankara'da Sheraton Hotel'de gerçekleşecek.

IGC Türkiye 2018 – 3. Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi ve Sergisi, 10 gün içinde 14-15 Mart 2018 tarihlerinde Sheraton Ankara Otel & Kongre Merkezi’nde kapsamlı bir programla yer alacak. Dünya Bankası Grubu, IGC Türkiye Kongresi’nin ortak düzenleyicisi olmakla beraber, kongre iş birliği ortakları EGEC, ISPAT, JESDER, JKBB ve TJD’dir.

Etkinlik, Dünya Bankası Türkiye Ülke Müdürü Johannes Zott ve  Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC) Genel Sekreteri Philippe Dumas tarafından açılış konuşmalarıyla açılacak.

Kongre programına www.igc-turkey.com adresimizden ulaşabilir, yaptırmadıysanız kayıdınızı yaptırabilirsiniz.

Türkiye Jeotermal Enerji Piyasası, son 30 yılda, 2008’de 30 MW kurulu güç üretim kapasitesinden Ocak 2018 itibariyle 1100 MW’a kadar inanılmaz bir büyüme kaydetti. Başka hiç bir ülke 10 yıl gibi kısa bir zamanda Türkiye’deki gibi jeotermal sektöründe inanılmaz hızlı ve sürdürülebilir bir büyüme gösteremedi.

İki gün sürecek olan etkinlik  yatırımcılar, finansörler, lisans sahipleri, geliştiriciler, operatörler, tedarikçiler, yer bilimciler, akademisyenler, belediyeler ve yetkilileri bir araya getirecek.  Etkinlik, dünya çapında jeotermal projeleri, jeotermal destekler ve finansman planlarını, ölçek ekonomisi ve maliyet düşürme potansiyellerini, çevresel etkileri,  ısı ve elektrik üretim tesislerinin geliştirilmesi için umutları keşfedecek. Türkiye’de jeotermal projeler için finansman ve fonlama konusunda özel bir vurgu yapılacak ve ilk gün Dünya Bankası ve TKB ile Türkiye’deki jeotermal gelişim için yeni Risk Paylaşım Mekanizmasına ilişkin özel bir çalıştay düzenlenecek.

IGC Türkiye 2018 için, 400’den fazla üst düzey temsilciyi dünyanın en hızlı büyüyen jeotermal pazarının zorluklarını tartışmasını bekliyoruz. Türkçeden İngilizceye, İngilizce’den Türkçe’ye senkron çevirilerle kongreye hem Türk hem de uluslararası katılımcıların erişebildiği bir kongre olarak sizleri de Ankara Sheraton Otel’e bekliyor.

Kaynak: ThinkGeoEnergy