Haberler

Eavor Technologies, Almanya’nın Hannover kentinde jeotermal arama ruhsatı aldı

Eavor-Lite (TM) gösteri projesine genel bakış (kaynak: Eavor Technologies)
Cannur Bozkurt 3 Ağu 2020

Kanadalı Eavor Technologies Inc., Almanya'nın Hannover kentinde ısı üretimi ve mevcut bölgesel ısıtma ağına teslimat için şirketin Eavor-loop (TM) kapalı devre teknolojisini kullanmayı planlayan bir jeotermal arama lisansı aldı.

IGC.events’in geçen haftaki “Jeotermal Odak” web seminerinde, Eavor Technologies Inc. Genel Müdür Yardımcısı Robert Winsloe, Eavor’un Hanover’de jeotermal arama izni için başvurduğunu ve geçtiğimiz hafta içerisinde iznin onalylandığını duyurdu.

Web seminerinde Robert Winsloe, “Almanya’da Hannover’de bir arama lisansı başvurusu ile, Eavor-Loop (TM) ile ilin rejeneratif ısı kaynağına katkıda bulunmak için mevcut bir ısıtma ağına sahip bir yer seçtik” dedi. Hala ayrıntılı bir plan olmamasına rağmen, şirket arama ruhsatı almış olmaktan memnun.

Eavor’un güncel odak noktası, Bavyera Molasse Havzası’nda geliştirilen Geretsried projesi. Dördüncü çeyrekte burada ana faaliyet planının onaylanması bekleniyor. Ardından sondaj sahasının inşasına başlanması öngörülüyor. Sondajın 2021’in ilk çeyreğinde başlaması planlanıyor.

Kaynak: ThinkGeoEnergy