Haberler

EDC, Filipinler’deki jeotermal enerji üretim kapasitesinin %60’ını temsil ediyor

BacMan jeotermal sahası, Batangas, Filipinler (kaynak: Julius Balbin)
Cannur Bozkurt 10 Oca 2020

Filipinler'deki Enerji Geliştirme Şirketi (EDC), toplam 1.179 MW kurulu gücü veya Filipinlerin toplam jeotermal kapasitesinin % 60'ını temsil etmesiyle dünyanın en büyük jeotermal operatörlerinden biri olmaya devam ediyor.

2019 yılsonu öncesinde, Lopez grubunun yenilenebilir enerji birimi olan Filipinler merkezli Enerji Geliştirme Şirketi (EDC), faaliyetlerini genişletmeye devam ettiğini açıkladı. Şirketin jeotermal enerji üretiminin Aralık 2019’da tamamen sözleşmeli olması bekleniyordu.

EDC, Eylül 2019 sonu itibariyle 1.179.3 MW jeotermal enerji üretim kapasitesini veya Filipinler’deki 1.948 MW toplam kurulu jeotermal enerji üretim kapasitesinin yaklaşık %60’ını temsil etmektedir.

EDC’nin toplam üretimini sağlayan Bacman ve Nasulo santralleri, FG Hydro tarafından Eylül 2019’da Meralco’nun güç kaynağı gereksinimini karşılamak için rekabetçi seçim süreci sırasında kazanılan açık arttırmada sözleşme yapmak için aday gösterildi.

Philippine Rating Services Corporation (PhilRatings) “EDC şu anda mevcut jeotermal enerji santrallerinin gelişimini, yerel ve uluslararası potansiyel jeotermal projelerini araştırmaya devam ederken sürdürüyor.” dedi.

EDC, buhar alanından elektrik santraline kadar dünyanın en büyük dikey olarak entegre jeotermal geliştiricisidir. Aynı şekilde, jeotermal, rüzgar, hidroelektrik ve güneş enerjisinde ticari girişimleri olan lider bir yenilenebilir enerji (RE) şirketidir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy