Haberler

EGEC, Avrupa Jeotermal Kongresi’nde yeni yönetim kurulunu duyurdu

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi'nin (EGEC) İnternet sitesi - ekran görüntüsü
Cannur Bozkurt 17 Haz 2019

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), geçen hafta Hollanda'da gerçekleşen Avrupa Jeotermal Enerji Kongresinde'nde seçilen yeni yönetim kurulu üyelerini açıkladı.

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi’nin (EGEC) yeni yönetim kurulu 12 Haziran 2019’da Avrupa Jeotermal Kongresi’nde Lahey / Hollanda’da seçildi. Yeni kuyönetim kurulu üyeleri aşağıda yer almaktadır:

  • Başkan: Miklos Antics (GPC IP)
  • Başkan Yardımcısı: Marco Baresi (Turboden)
  • Başkan yardımcısı: Javier Urchueguia (Valencia Üniversitesi – Universidad Politécnica de Valencia)
  • Yönetim Kurulu Üyesi: Sara Montomoli (ENEL Green Power)
  • Yönetim Kurulu Üyesi: Robert Gavriliuc (Romanya Geoexchange Derneği)
  • Yönetim Kurulu Üyesi: Rüdiger Grimm (Geoenergie Konzept GMBH)
  • Sayman: Attila Kujbus (Geothermal Express)

Yeni yönetim kurulu başkanı, hem elektrik hem de ısıtma ve soğutma için yenilenebilir enerji kaynaklarına daha fazla nüfuz etme yolunda ilerlerken jeotermali desteklemenin önemini vurguladı.

Başkan Miklos Antics “EGEC’in kuruluşundan bu yana olağanüstü bir pazar gelişimi gördük, 3 GW jeotermal elektrik, 300 jeotermal bölgesel ısıtma sistemi ve 2 milyon jeotermal ısı pompası kullanımına yaklaşıyoruz. Bu başarıya ayak uydurmak ve jeotermalin potansiyeline ulaşması için sektörde her zamankinden daha fazla işbirliğine ihtiyacımız var. Derneğimiz, üyelerimizin desteğiyle son 20 yılda tutarlı bir şekilde büyüdü ve seleflerimin harika çalışmaları üzerine inşa etmeyi umuyorum.” dedi.

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi EGEC, 1998 yılında Avrupa jeotermal endüstrisini tanıtmak ve politikalarını şekillendirmek, iş koşullarını iyileştirmek ve daha fazla araştırma ve geliştirme yürütmek suretiyle hem Avrupa’da hem de dünya çapında gelişimini sağlamak amacıyla kurulan kar amacı gütmeyen uluslararası bir organizasyondur.

Merkezi Brüksel’de bulunan konsey, sanayi ve Avrupa kurumları arasında bir bağlantı kurarak üyeleri ile politika, pazar istihbaratı ve iletişim konularında çalışaktadır. Geliştiriciler, ekipman üreticileri, elektrik sağlayıcılar, ulusal birlikler, danışmanlar, araştırma merkezleri, jeolojik araştırmalar ve kamu otoriteleri dahil olmak üzere 100’den fazla üye EGEC’i tüm jeotermal sektörünü birleştiren ve temsil eden benzersiz bir ağ haline getirmektedir.

Kaynak: EGEC Basın Bülteni, ThinkGeoEnergy