Haberler

EGS Teknolojisinde Yeni Sınırlar GRC Çalıştayı – 13-14 Eylül 2019

Program ekran görüntüsü - GRC 2019
Cannur Bozkurt 21 Ağu 2019

13 - 14 Eylül tarihlerinde, Palm Springs, Kaliforniya'da gerçekleşecek GRC Yıllık Toplantısı'nın bir parçası olan 'EGS Teknolojisinde Yeni Sınırlar' Çalıştayına kayıtlar başladı.

Palm Springs, Kaliforniya’da 13 – 14 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek GRC Yıllık Toplantısı’nın bir parçası olacak olan ‘EGS Teknolojisinde Yeni Sınırlar’ Çalıştayına kayıtlar başladı.

Tarih: 13 ve 14 Eylül 2019 (08:00 – 17:00)

Oda: Smoketree AB

Maliyet: 650 $ (Üye), 750 $ (Üye Değil), 225 $ (Öğrenci)

 

Çalıştay broşürünü buradan indirebilirsiniz.

Düzenleme Komitesi:

  • Sabodh K. Garg, Ph.D., Başkan Yardımcısı ve Baş Rezervuar Mühendisi, Geologica Geothermal Group, Inc.
  • Azadeh Riahi, Ph.D., Kıdemli Mühendis, Itasca Consulting Group
  • William M. Rickard, PE, Başkan ve Baş Mühendis, Jeotermal Kaynak Grubu, Inc.
  • Will Pettitt, Ph.D., Genel Müdür, Jeotermal Kaynaklar Konseyi

Yüksek sıcaklıklı jeotermal kaynaklar, dikey olarak zonlanmış olan soğuyan magmatik sokulumların sonucudur. Düşük geçirgenlikli örtü ve hidrotermal sirkülasyon hacminin altında, meteorik akışkanın serbestçe dolaşamadığı sınırlı bir geçirimli bölgede yer alır ve bu nedenle geçirgenliği ve akışkan sirkülasyonunu arttırmak için mühendislik müdahalesi gerekir.

Jeotermal enerji kaynağının kabaca % 90’ının Gelişmiş Jeotermal Sistemlerde (EGS) yer aldığı tahmin edilmektedir. EGS gelişiminin 100+ GWe ölçeğinde gerçekleştirilmesi EGS’yi yenilenebilir enerji portföyünün önemli bir bileşeni haline getirecek olsa da, mühendislik, rezervuarlara erişim, karakterize etme, yaratma, izleme, işletme ve sürdürmekte sayısız teknolojik zorluk devam etmektedir.

Uygun maliyetli EGS teknolojisinin geliştirilmesi, dünya çapında jeotermal endüstrisinin uzun vadeli uygulanabilirliği için kritik öneme sahiptir. Bu atölye çalışması, GRC’nin sponsor olduğu (daha önce 2012 ve 2016’da düzenlenen) bir dizi EGS odaklı atölye çalışmasında üçüncü sırada yer almakta ve jeotermal rezervuarlardaki en son araştırma bulguları ve pratik deneyimlere odaklanmaktadır. Çalıştay eğitmenleri jeotermal ve petrol endüstrisi, akademik kurumlar ve ABD ulusal laboratuarlarından uzmanlardır.

Resmi sunumlara ek olarak, katılımcılar ve çalıştayda sunum yapacak kişiler arasında soru / tartışma için yeterli zaman bırakılacaktır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy