Haberler

Endonezya Uluslararası Jeotermal Konvansiyonu dijitale geçiyor; 8-10 Eylül 2020

DIIGC etkinliği duyurusu- 8-10 Eylül 2020
Cannur Bozkurt 12 Ağu 2020

Endonezya Jeotermal Derneği (INAGA), 8-10 Eylül 2020'de yıllık Endonezya Uluslararası Konvansiyonunu dijital olarak düzenleyecek.

Enerji ve Maden Kaynakları Bakanlığı’nın (ESDM) Yeni ve Yenilenebilir Enerji, Enerji Tasarrufu Genel Müdürlüğü (EBTKE) tarafından desteklenen Endonezya Jeotermal Derneği (API / INAGA), Dijital Endonezya Uluslararası Jeotermal Konvansiyonu’na ( DIIGC) 2020’ye ev sahipliği yapacak.

Etkinlik, API’nın 20. Yıllık Bilimsel Toplantısı ile bağlantılı olarak Zoom uygulaması aracılığıyla 8-10 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu etkinlik, “Gelecek Şimdi: Endonezya’nın Sürdürülebilir Gelişimi için Jeotermal Enerjiyi Taahhüt Etmek” temasıyla sanal atölyeler, sanal teknik belgeler ve sanal saha gezileri gibi sanal toplantılar ve diğer destekleyici programlardan oluşmakta.

Dijital Endonezya Uluslararası Jeotermal Konvansiyonu (DIIGC) 2020 CEO’su Eko Agung Bramantyo, Jakarta’daki sanal bir tartışmada, ortaya çıkan temanın ülkedeki jeotermal ekonomiyi iyileştirmeye yardımcı olmak için geçerli ve aynı zamanda mevcut küresel durumla; yani Kovid-19 salgını ile ilgili olduğunu söyledi.

DIIGC 2020 forumunun çok önemli olduğunu, çünkü mevcut küresel sorun için cazip bir politika çerçevesi, yani Kovid-19 salgını ve desteğe ihtiyacı olan geliştiricilerin yatırım taahhütleriyle ilgili deneyimlerin tartışılacağını ve paylaşılacağını da sözlerine ekledi.

Bu arada API Başkanı Prijandaru Efendi, Endonezya’nın jeotermal enerji geliştirme konusunda büyük potansiyele sahip bir ülke olduğunu ve 2019’un sonuna kadar toplam kurulu gücün 2.000 MW’ın üzerinde olduğunu söyledi.

Şu anda Endonezya, en büyük jeotermal enerji üreticisi olarak Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) sonra dünyada ikinci sırada yer almaktadır.

Bu nedenle, bu DIIGC etkinliği, Endonezya’daki jeotermal enerjinin sürdürülebilir bir ekonomik kalkınma gündemi rolünde yer alabileceği ve ülke ekonomisinin iyileştirilmesine yardımcı olabileceği bir ivme olarak kullanılabilir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy