Haberler

Enel Green Power, Endonezya’daki jeotermal projeden çekilmeyi düşünüyor

Ulubelu jeotermal alanı, Lampung, Endonezya (kaynak: Pertamina Jeotermal Enerjisi)
Cannur Bozkurt 3 Mar 2020

Elektrik fiyatları ve PLN ile müzakerelerdeki tutarsızlıklar nedeni ile, Enel Green Power, Endonezya'daki jeotermal projeden çekilmeyi düşünüyor.

Endonezya’dan ulaşan haberler, İtalyan Enel Green Power’ın (EGP) Lampung bölgesindeki jeotermal çalışma alanından geri çekilme planlarını bildirdi.

Petromindo.com tarafından bildirildiği üzere, Enel, üretici ve devlete ait enerji kuruluşu PT PLN arasındaki PPA’larının (Enerji Alım Anlaşması) bir parçası olan elektrik fiyatlarının belirlenmesi ile ilgili hükümetin tutarsızlığından memnun değil.

Şirket içindeki bir kaynak Petromindo’ya “PPA’daki fiyat doğrudan Enerji ve Maden Kaynakları Bakanlığı tarafından öneriirken hükümetin kendisi bunu revize etti” dedi.

Enel, Temmuz 2016’da çalışma bölgesine geçmesinden bu yana, yerel ortak PT Optima Nusantara Energi ile 55 MW Way Ratai jeotermal projesi üzerinde çalışıyor. Enel bu ortak girişimde % 90 hisseye sahipti. Proje, Endonezya’da Enel için keşif aşamasında 30 milyon dolarlık yatırım planlarıyla bir ilk oldu.

Kaynak: ThinkGeoEnergy