Haberler

Enel, İtalya’da Jeotermal enerji ile yaklaşık 2.5 milyon haneye hizmet veriyor

Bagnore 3 plant, Tuscany, Italy (source: Enel Green Power)
Eren Günüç 10 Oca 2018

İtalya Toskana'daki 34 jeotermal tesis, 761 MW net kurulu kapasite ile Enel, bölgede jeotermal enerji ile 2,5 milyona kadar haneye elektrik sağlamakta.

Web sitesinde yayınlanan yeni bir yazı, Enel ve İtalya’daki jeotermal operasyonları hakkında oldukça aydınlatıcı bir resim çiziyor.

Enel, dünyanın önde gelen entegre jeotermal operatörü ve İtalya’nın Toskana kentinde 34 jeotermal santral işletiyor. Tesislerin net kurulu güç üretimi kapasitesi 761 MW olup, yaklaşık 2,5 milyon haneye emisyonsuz elektrik temin etmektedir.

Jeotermal enerjinin santral çevresindeki bölgedeki kullanımı, Enel ve paydaşları için ilave değer yaratırken yerel sosyo-ekonomik kalkınma için sürekli güçlenen ve genişleyen olağanüstü bir itici güçtür. Aslında, Toskana’da üretilen 6,1 milyar KWh, bölgesel elektrik ihtiyacının% 30’unu karşılamakta

Jeotermal ısı sağladığı alanlar:

  • 10.000 konut kullanıcısı;
  • Jeotermal alanlardaki yerel şirketler – yaklaşık 30 hektar seracılık ve mandıralar;
  • tarımsal tedarik zinciri ve gıda endüstrisi

Jeotermal enerjinin bölgenin ekonomik kalkınmaya katkısı üniversiteler ve yerel işletmeler ile halihazırda mevcut olan teknik ve lojistikten yararlanmaya başlayabilen ve termoelektrik santrallerin yapımı ve bakımı için uygulanan stratejik ortaklıklar tarafından güçlendirilmiştir. Enel’in iş büyümesine verdiği destek, yerel şirketlere dünyanın çeşitli bölgelerindeki Enel enerji santralleri için uluslararası ihalelere katılma ve çalışma fırsatı sağlıyor.

Paylaşılan Değer Girişimi adlı makalesinde, Enel’in bölgedeki jeotermal faaliyetleriyle ilgili birkaç ayrıntı daha paylaşılıyor.
Kaynak ve ayrıntı için: Shared Value Initiative, ThinkGeoEnergy aracılığıyla