Haberler

First Gen, Emlak Şirketi ile 6.7 MW jeotermal enerji satın alma sözleşmesi imzaladı

Tongonan, Leyte Jeotermal enerji santrali, Filipinler
Merve Uytun 29 Nis 2021

First Gen, mülk geliştiricisi Megaworld ile yeni 6,7 MW’ lık enerji satın alma sözleşmesi imzaladı. Elektrik, Filipinler, Leyte'deki Tongonan jeotermal santrali tarafından sağlanacak.

Filipinler’den bildirildiği üzere, jeotermal / yenilenebilir enerji şirketi EDC’nin ana şirketi First Gen Corp., kurumsal bir enerji satın alma anlaşması imzaladığını açıkladı. Emlak geliştiricisi Megaworld ile yapılan anlaşma kapsamında şirket, Filipinler, Taguig City’deki dört lüks kasaba ve ofis kulesi projesine 6,7 MW jeotermal enerji sağlayacak.

Elektrik, iki yıllık bir sözleşme kapsamında Kananga, Leyte’deki Tongonan jeotermal santrali tarafından sağlanacak. PPA, First Gen.’nin perakende elektrik kolu olan Green Core Geothermal Inc. aracılığıyla yapıldı.

First Gen, Megaworld’deki Uptown Place Towers 1, 2 ve 3’e ve Megaworld ana şirketi Alliance Global Inc.’in ve Megaworld dahil yan kuruluşlarının merkezini barındıran amiral gemisi Alliance Global Tower’a tedarik edecek.

Sözleşme, Megaworld ve First Gen’in sürdürülebilir, uygun fiyatlı ve temiz enerjiyi teşvik etme ve iklim değişikliğine karşı kampanya yürütme taahhüdünü vurguluyor.

Kaynak : ThinkGeoEnergy