Haberler

Fransa’da jeotermal enerji bilgi web sitesi platformu açıldı

Geothermies.fr web sitesinin ekran görüntüsü
Cannur Bozkurt 19 Oca 2020

ADEME ve BRGM, jeotermal enerji ve kaynakların nasıl geliştirileceği hakkında ayrıntılar içeren geothermies.fr alan adı altında yeni bir bilgi sitesi yayınladı.

Fransız Çevre ve Enerji Yönetimi Ajansı (Ademe) ile Jeoloji ve Maden Araştırmaları Bürosu (BRGM) jeotermal enerjiye ait yeni bir bilgi portalı başlattı.

Ademe ve BRGM, adresi “géothermies.fr” olan bilgi sitesinin amacını “bu sürdürülebilir enerjiyi anlamak ve kullanımını bireyler, topluluklar ve işletmeler tarafından teşvik etmek” olarak açıkladı.

Site, tüm izleyicilere jeotermal enerjiyi tanımak ve geliştirmek için bilimsel destek ile yer altında bulunan termal enerjiden yararlanmanın yollarını ve kartografik bir alanı keşfetmeyi amaçlayan bir eğitim alanı sunar.

Site aynı zamanda sektördeki profesyoneller tarafından uygulanan düzenlemeleri ve standartları da detaylıca anlatmaktadır. Pratik ve teorik öğretiler sunarken uzmanların ve özel yapıların “iyi uygulamalardan ve araştırmalardan çıkarılan en son derslerden faydalanmasına” olanak sağlayacaktır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy