Haberler

GDC’nin jeotermal projeleri, Kenya ekonomisinde kritik önem taşıyor

GDC site visit with Quantam East Africa in Menengai, Kenya (source: GDC)
Eren Günüç 22 Oca 2018

GDC'nin Kenya, Menengai ve Baringo-Silali'deki iki jeotermal projesi, yakın tarihte Kenya Devlet Başkanı Uhuru Kenyatta tarafından başlatılan kapsamlı ekonomik gündemde kritik sütun projeler olarak tanımlandı.

Kenya Jeotermal Kalkınma Şirketi (GDC Geothermal Development Company)’nin iki jeotermal projesi, son zamanlarda Başkan Uhuru Kenyatta tarafından başlatılan iddialı Dört Ekonomik Gündem planını manevra edecek kritik sütun projeler olarak adlandırıldı.

GDC Yönetim Kurulu’na göre, Menengai ve Baringo-Silali jeotermal projelerinden çıkan yeşil enerji, hükümetin dört sütunda önemli göstergeler olacak; imalat, uygun fiyatlı konutlar, evrensel sağlık ve gıda güvenliği.

Menengai ve Baringo- Silali projeleri gezisinde geçen hafta konuşan GDC Yönetim Kurulu Başkanı Gershom Otachi, diğer Yönetim Kurulu Üyeleri ve GDC Genel Müdürü ve CEO Eng. Johnson P. Ole Nchoe, Kurulun kalkınmayı tam olarak destekleyeceğini ve projelerin başarılı olmasını sağlayacağını söyledi.

Eşlik eden diğer yöneticiler Bay Namada Simoni, Bayan Caroline Karugu, Bay Micahel Ogwapit ve PS’nin Enerji ve Petrol Bakanlığına bağlı Alternatif Direktör Timothy Gakuu’ydu.

Kaynak:GDC, ThinkGeoEnergy aracılığıyla