Haberler

Gelişmeyi hızlandırmak – jeotermal enerjinin geleceğine ilişkin sanal etkinlik

Baseload Capital web semineri duyurusu
Cannur Bozkurt 26 Eki 2020

Dünyanın gücünün nasıl devreye alınabilineceğine yönelik bu sanal bir etkinlikte, Baseload Capital, jeotermal enerji gelişimini nasıl hızlandırdığı ve jeotermal enerjinin geleceğini nasıl gördüğüne dair ayrıntıları paylaşacak.

Küresel salgına rağmen, bu yıl jeotermalin piyasaya sürülmesinde büyük adımlar atıldı. Aslında, jeotermal sektörünün bazı bölümleri tam gaz çalışıyor gibi görünüyor. Bunlardan biri, Baseload Capital şirketinin güçlü bir iz bıraktığı düşük entalpi segmentidir. Şirket, 2020’de Japonya’da iki yeni enerji santralini başarıyla kurdu ve önümüzdeki altı ay içinde iki yeni santralin daha devreye gireceğini tahmin ediyor. İzlanda, Tayvan ve Japonya’daki yan kuruluşlarına ek olarak, şirket şu anda ABD’de dördüncü kardeş şirketini kurma sürecindedir.

Baseload Capital, salgına rağmen çabalarını bu kadar hızlı hızlandırmayı nasıl başardı? Bu sorunun cevabını, Şirketin 5 Kasım 2020’de gerçekleştireceği “Dünyanın gücü var. Hadi devreye alalım.” adlı küresel çevrimiçi seminerler serisinin ilki olarak ev sahipliği yapacağı etkinlikte öğrenebilirsiniz.

Bu etkinliklerin amacı, şirketin jeotermal enerjinin dağıtımını hızlandırmanın anahtarı olarak gördüğü işbirliğini daha da artırmaktır. Geçtiğimiz yıl, Baseload Capital, Teknoloji Genel Müdürü Eric Toone’un seminerde sunacağı Breakthrough Energy Ventures gibi önemli yatırımcılarla işbirliği yaptı.

Baseload Capital CEO’su Alexander Helling, “Geriye dönüp 2020’yi jeotermalin hızlandığı yıl olarak göreceğimize inanıyorum” dedi. “Küresel salgın, enerji tüketme şeklimizi değiştirerek CO2 seviyelerinde bir fark yaratabileceğimizi bize gösterdi. Baseload ekibi için bu, yalnızca dengede bir gezegen hayalimizi ve uygun fiyatlı, yenilenebilir temel yük enerjisini sunma aciliyetini ateşledi. Bununla birlikte, başarılı olmak için yeni ortaklar bulmalıyız ve birlikte çalışmalıyız. Sanal seminer, bunu yapmanın mükemmel bir yoludur.”

Etkinlik yatırımcılara odaklanırken, katılım herkese açıktır. Davet için [email protected] adresine e-posta gönderebilir ya da  doğrudan buradan başvurabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy