Haberler

GeoFutures Greeninvest (yeşil yatırım) sigorta tesisi için yeni web sitesi açıldı

GeoFutures websitesi ekran görüntüsü
Cannur Bozkurt 16 Kas 2020

Kenya ve Etiyopya'ya odaklanan, sigortaya dayalı bir risk finansmanı fonu olan GeoFutures, yeni web sitesini başlattı.

Uluslararası Jeotermal Birliği (IGA) tarafından bildirildiği üzere, yeni Geofutures Greeninvest proje web sitesi açıldı.

GeoFutures Facility, Kenya ve Etiyopya’ya odaklanan, Doğu Afrika’daki jeotermal enerji sektörüne (“GeoFutures Tesisi”) uluslararası ve ulusal özel sektör yatırımlarını yoğunlaştıracak, sigorta temelli bir risk finansmanı fonudur.

GeoFutures, son derece yenilikçi sigorta çözümlerini, özel sektör sigorta yüklenim sermayesini kullanarak ve sürdürülebilir yatırım fırsatlarını riske atarak BM SDG 7’yi karşılamaya yönelik küresel bir değişimi kolaylaştıracak.

GeoFutures, Kenya ve Etiyopya’da 600 MW’lık düşük maliyetli, temiz, güvenilir jeotermal enerjinin oluşturulmasını doğrudan destekleyecek – 31,5 milyondan fazla insana güç sağlayacak ve yılda yaklaşık 3,1 milyon ton CO2eq’den kaçınacak.

Parhelion tarafından geliştirilen GeoFutures Tesisi, 2020’de P4G tarafından Ölçek Büyütme fonu ile ödüllendirildi.

GreenInvest, Parhelion’un iklim açısından sürdürülebilir işletmelerin finansmanını kolaylaştırmak için yenilikçi sigorta ürünlerini daha da geliştirme çalışmalarından doğan, hibe destekli bir girişimdir.

GreenInvest’in çalışmaları ve önemli ortaklar hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy