Haberler

GEOLAC Jeotermal Konferansı’nın programı, 17-18 Temmuz 2018, Mexico City

GEOLAC Geothermal Conference 2018 (source: GEOLAC)
Eren Günüç 20 Haz 2018

Latin Amerika ve Karayipler (GEOLAC) için 5. Jeotermal Kongresi'nin heyecan verici programı yayınlandı.

Latin Amerika ve Karayipler  için 5. Jeotermal Kongresi GEOLAC 2018, 4 haftadan kısa bir süre sonra  Meksika’nın Mexico City şehrinde gerçekleşecek. Etkinlik, kendisini yıllık takvimdeki bölgenin önde gelen jeotermal paydaşlarının tek etkinliği olarak tanıtmayı başardı. 2012 yılında başlatılan etkinlik, iki gün süren yoğun bir ağ oluşturma ve jeotermal bölge genelinde yatırım beklentileri üzerine tartışmalar için kamu, özel ve çok taraflı paydaşları bir araya getiriyor.

Mexico City’de gerçekleşen GEOLAC 2017, bugüne kadar bölgede yapılan en büyük kongre oldu ve 30 ülkeden 150 paydaşı topladı,  üst düzey yetkililer tarafından 13 bölgesel hükümet temsil edildi.

2014’ten bu yana GEOLAC Dünya Bankası Grubu tarafından ortaklaşa ev sahipliği yapıldı.

GEOLAC 2018, Inter-Amerikan Kalkınma Bankası ve Dünya Bankası Grubu tarafından finanse ediliyor ve Meksika’nın Enerji Sekreterliği (SENER) tarafından destekleniyor. GEOLAC ayrıca, GEOLAC 2018’de yarım günlük bir çalıştaya ev sahipliği yapacak olan Alman kalkınma ajansları KfW ve GIZ tarafından da desteklenmektedir.

Onaylanan katılımcı ülkeler arasında Arjantin, Bolivya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Meksika, Peru ve Karayipler’den (Dominika, Nevis, St. Kitts, St. Vincent ve Grenadines) kamu sektörü yetkilileri bulunmaktadır.

Geliştiriciler arasında EDC, Enel, Ormat, Storengy, Reykjavik Geothermal ve Polaris Infrastructure bulunmaktadır.

Temsil edilen katılımcı çok taraflı kuruluşlar şunlardır: IDB, Dünya Bankası, OPIC, JICA, GIZ ve KfW.

Conference Website

Think Energy discount assets

Kaynak: ThinkGeoEnergy