Haberler

Geothermal Rising 2021 Öğrenci Bursu Ödülleri

Geothermal Rising 2021 Bursu
Merve Uytun 19 Nis 2021

Geothermal Rising, lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olan 2021 Burs Ödülleri başvuruları devam ediyor.

ABD jeotermal derneği Geothermal Rising (GR), 2021 GR Burs Ödüllerini duyurdu.

Bu ödüllerden herhangi birine hak kazanmak için bir öğrencinin GR üyesi olması gerekir (öğrenci üyelikleri yılda sadece 20 $ ‘dır). Alıcıların seçimi, bireyin akademik kaydı, öğrenci etkinlikleri, jeotermal endüstri deneyimi ve kariyer hedefleri dahil olmak üzere çeşitli faktörlere dayanacaktır.

Aşağıdaki ödüller mevcuttur:

Beş (5) Marcelo Lippmann Yüksek Lisans Burs Ödülü 2500 $ – bu ödüllerden birine hak kazanmak için, adayın ödül sırasında akredite bir akademik kurumda lisansüstü düzeyde bir programa kaydolması gerekir (Güz 2021). Seçilirse, her alıcının araştırması (veya araştırma ilerlemesi) hakkında GR İşlemlerinde yayınlanacak bir bildiri sunması ve toplantıda sonuçları poster veya sözlü sunum olarak sunması gerekir. Alıcı ödülün verildiği yıl sunarsa, o zaman 2500 $ ‘ın tamamı verilir; Alıcı, bir sonraki yılı sunmayı / yayınlamayı ertelerse, 750 $, alıcının sunacağı bir sonraki yıla kadar alıkonulur.

Üç (3) GR Lisans Bursu Ödülü: 500 $ – Bu ödüllerden birine hak kazanmak için, adayın ödül sırasında akredite bir akademik kurumda üçüncü veya dördüncü sınıf lisans öğrencisi olması gerekir (Güz 2021).

Çevrimiçi bir formu doldurarak ve ek belgelerinizi buraya göndererek başvurabilirsiniz : https://form.jotform.com/210905297258158

Başvuruların dikkate alınması için en geç 4 Haziran 2021 Cuma gününe kadar alınmış olması gerekmektedir.

Uygulamalar şunları içermelidir:

İlgili tüm üniversite transkriptlerinin kopyaları. Lisansüstü adaylar – lütfen lisans transkriptlerinize ek olarak lisans transkriptlerinizi de ekleyin.

Düzenlenen ofisler de dahil olmak üzere öğrenci etkinliklerinin listesi ve tüm ders dışı ve / veya topluluk etkinliklerinin bir listesi ve kısa bir açıklaması.

Jeotermal ile ilgili sınıfların listesi ve ilgili alan veya operasyonel deneyim.

Akademik ve / veya profesyonel referanslardan en az iki (2) tavsiye mektubu. İnceleme sürecinde üçten (3) fazla mektup dikkate alınmayacaktır.

Başvuranın geçmişini, kariyer hedeflerini ve hedeflerini, özellikle de başvuru sahibinin jeotermal enerji ile olan ilişkisine atıfta bulunan bir başvuru mektubu gereklidir. Mektup, başvuru sahibinin burs parasını nasıl kullanmak istediğini ve hangi sonuçların (yayınlar, tezler vb.) Üretileceğini belirtmelidir. Başvuru sahipleri, çalışmaları ile jeotermal enerji araştırma ve / veya geliştirme arasındaki ilişkiyi açıklamalıdır. Jeotermal projeler, jeotermal endüstrisinin tüm yönleriyle ilgili olabilir. Lütfen başvuru mektubunuzda başvurduğunuz ödülü açıkça belirtin.

Lütfen GR Burs Ödülleri ile ilgili sorularınızı Brian Schmidt, [email protected], (530) 758-2360, ext 104’e yönlendirebilirsiniz.

Kaynak : ThinkGeoEnergy