Haberler

GRC 2019 Jeotermal Enerji Ödülü kazananları açıklandı

GRC Ödülleri 2018 alıcıları (kaynak: GRC)
Cannur Bozkurt 16 Eyl 2019

Jeotermal Kaynaklar Konseyi (GRC), bu yılki Jeotermal Enerji Ödülleri sonuçlarını, eğitim kurumlarına ve dünyadaki jeotermal topluluğa katkılarını göz önünde bulundurarak belirlenen kazananlarını açıkladı.

Jeotermal Kaynaklar Konseyi (GRC), küresel jeotermal enerji topluluğunun en iyilerini ve en aydınlarını onurlandıran ödülleri açıkladı. GRC, dünyadaki jeotermal teknolojilerin tanıtımına adanmış kar amacı gütmeyen bir eğitim birliğidir ve bu prestijli ödüller, son beş yılda yıllık takvimin önemli bir parçasıdır.

Jeotermal Enerji Ödülleri Küresel jeotermal topluluğun en iyi ve en aydınlarının Palm Springs, California, ABD’deki (GRC Springs, California, ABD) GRC Yıllık Toplantısında ve Fuarında onurlandırılacağını açıkladı.

GRC, Aidlin, Pioneer, Henry J. Ramey Jr., Ben Holt ve Jeotermal Özel Başarı ödüllerini 15-18 Eylül tarihlerinde California, Palm Springs’deki GRC Yıllık Toplantısı ve Fuarı’nda sunacak.

Bu ödüllerin alıcıları jeotermal akademik, bilimsel ve ticari toplulukları içerisinde ömür boyu bir başarıya sahiptir. GRC Ödülleri bu kişilerin dünyadaki eğitim kurumlarına ve jeotermal topluluğa katkılarını kabul ediyor.

Bu yılın ödül kazananları:

  • Joseph W. Aidlin Ödülü – Maria C. Richards – Jeotermal Kaynaklar Konseyi Personelinin desteklenmesi ve Kurulun genişlemesi sırasında yönlendirilmesi konusunda Yönetim Kurulu Başkanı olarak üstün hizmeti için.
  • Jeotermal Pioneer Ödülü – Leland “Roy” Mink – Jeotermal kaynakların geliştirilmesi ve gelecek nesillere danışmanlık yapma konusunda 40 yıllık olağanüstü liderlik, yaratıcı vizyon ve stratejik planlaması için.
  • Henry J. Ramey Jr. Ödülü – Dennis Kaspereit – Yenilikçi rezervuar mühendisliği ve detaylı modellemeye adanmışlık için; yakın vadeli rezerv yönetimi geliştirmelerine, alan geliştirme ve bakım maliyetlerinin düşürülmesine ve uzun vadeli rezervuar performansının doğru tahminlerine liderlik etmiştirç
  • Ben Holt Ödülü – Dr. William Harvey Jeotermal mühendisliğe yaptığı önemli katkılar ve daha da önemlisi, bu bilgi ve tutkuyu birçok öğrencisi ve diğer mühendislerle paylaşımı için.

Jeotermal Özel Başarı Ödülleri Jeotermal enerji gelişimi ve ilgili alanlarda herhangi bir açıdan özel veya olağanüstü başarıları takdir eder:

  • Vincent J. Signorotti – Gayrimenkul ve maden haklarının satın alınması, kiralanması ve finanse edilmesi yoluyla jeotermal projelerin büyümesine ve gelişmesine 39 yıl boyunca üstün bir çaba ile katkısı için.
  • Bruce Levy (Posthumously) – Enerji üretimine olan yaşam boyu tutkusu, yeni enerji santrallerinin gelişimi ve jeotermal endüstrisindeki tüm harika ve farklı kişiliklere olan aşkı için.

Kaynak: ThinkGeoEnergy