Haberler

GRC’den markalaşma çalışması sonrası yeni isim: “Jeotermal Yükseliş”

Yeni marka; Jeotermal Yükseliş
Cannur Bozkurt 26 Eki 2020

ABD merkezli Jeotermal Kaynaklar Konseyi (GRC), yeni bir markalaşma ve pazarlama kampanyası çalışma sürecini takiben, "Yenilenebilir Geleceğimizi Güçlendirmek" sloganıyla kendisini "Jeotermal Yükseliş" olarak yeniden adlandırdı.

Dünyanın en eski ve en büyük jeotermal endüstri birliği olan Jeotermal Kaynaklar Konseyi (GRC), “Jeotermal Yükseliş (Geothermal Rising)” olarak yeniden markalaştığını duyurdu. Hareket, organizasyon için bir paradigma değişikliğini yansıtıyor ve bu, insanlığın artan enerji ihtiyaçlarını karşılamak için Dünya’nın ısısının kullanımını destekleme ve dünyadaki üyelerinin çıkarlarını daha iyi temsil etme çabalarını yoğunlaştıracak.

Duyuru, jeotermal enerji uzmanlarının tarihteki en büyük sanal toplantısı olan 2020 Yıllık Toplantısını başlatırken gerçekleşti.

İcra Direktörü Will Pettitt, “Jeotermal Yükseliş’in misyonu, jeotermal endüstrisini birbirine bağlamak ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve dünyadaki jeotermal enerjiyi savunmaktır” dedi. “Jeotermal enerjinin yenilenebilir bir enerji kaynağı olarak gücü ve olasılığı hakkında kamuoyunu bilinçlendirmek ve aynı zamanda dünyanın dört bir yanından jeotermal uzmanları bir araya getirme yetkisi, önceki markamızın kaldırabileceğinden daha fazlaydı. Jeotermal Yükseliş‘in, jeotermal endüstrisinin Dünya ve tüm sakinleri için gezegenin kendisi tarafından desteklenen daha parlak bir geleceği takip etme taahhüdünü örnekleyeceği bu yeni dönem için heyecanlıyız.”

Washington, DC merkezli yaratıcı ajans Taoti Creative’deki kreatiflerin öncülüğünü yaptığı çalışmalar ile, Jeotermal Yükseliş’in tanıtımı, yeni bir web sitesinin geliştirilmesini, kuruluşun pazarlama stratejisinin yeniden canlandırılmasını ve daha fazlasını içerecek bir marka lansman sürecinin başlangıcıdır.

Pettitt, “Bu çok heyecan verici bir adım olsa da, sektörümüz için heyecan verici bir zamanın sadece başlangıcı” dedi. “Dünyamızın ısısının gücünü, potansiyelini ve vaadini herkesin zihninin tepesine taşımak istiyoruz. Dünyayı kurtarmak için Dünya’yı nasıl kullanabileceğimizi dünya insanlarına göstermek istiyoruz.”

Jeotermal Yükseliş’in yeni web sitesinin lansmanının 2021 yılının 1. çeyreğinin ortalarında gerçekleşmesi bekleniyor. Yeni organizasyonun misyonu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve gelişmelerden haberdar olmak için https://geothermal.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Jeotermal Yükseliş Hakkında:

Jeotermal Yükseliş, jeotermal enerjiyi ve kullanımını mümkün kılanları destekliyor. 1972’de kurulan Jeotermal Yükseliş, jeotermal topluluğu ve halk için ana profesyonel ve eğitici dernek olarak hizmet veren, dünyadaki en eski jeotermal birliğidir. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak, sağlam araştırma, bilgi ve rehberliğin işbirliği ve iletişimi yoluyla insan anlayışının ve jeotermal enerjinin pratik kullanımının ilerlemesini güçlendirir. Jeotermal Yükseliş‘in yaptığı her şeyi, Dünya’nın yenilenebilir geleceğine güç sağlamak ve Dünya’yı kurtarmak için Dünyayı nasıl kullanabileceğimizi dünyaya göstermek için yapar.

Jeotermal topluluğuna yazdığı bir mektupta, GRC/Geothermal Rising’in (Jeotermal Yükseliş ) İcra Direktörü Dr.Will Pettit ve GRC/Geothermal Rising Başkanı Andy Sabin, jeotermal enerjiyle ilgili her konuda tutkuyla çalışan herkese ve GRC’nin yeniden markalaşma çabalarının arkasındaki gerekçeye teşekkür ediyor. Mektuba buradan erişebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy