Haberler

GRC’nin etkileyici açılışı, jeotermalin her yerde, her zaman rolü olduğunu vurguladı

GRC Yıllık Toplantısı 2020 - açılış konuşmacıları (soldan sağa): Senatör Murkowski, Senatör Munchin ve Sekreter Yardımcısı Simmons (kaynak: GRC)
Cannur Bozkurt 22 Eki 2020

GRC'nin İcra Direktörü Dr.Will Pettitt, etkinliğin bu yılki güçlü açılış töreninde, jeotermal enerjinin oynayabileceği fantastik rolü ve artan ilgiyi, açılışda yer alan iki senatörün katılımı ile vurguladı.

Bu yılki GRC Yıllık Toplantısı ve Fuarı’nın açılış konuşmasında, GRC İcra Direktörü Dr. Will Pettit, jeotermalin her yerde ve her zaman kullanılabilirliği ve jeotermal enerji endüstrisinin birleşme vurgusu ile katılımcılara hitap etti.

18 Ekim 2020 Pazar günü GRC 2020 Yıllık Toplantısı ve Fuarı Açılış Resepsiyonunda yapılan konuşma, kayıtlar, canlı ve isteğe bağlı içeriğin devamı için konferans boyunca açık olacak: https://grc2020.mygeoenergynow.org/

Will Pettit’in konuşmasınının bir özetini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz:

“Bu Pazar akşamı, sunum ve resepsiyonla GRC 2020 Yıllık Toplantısını başlatmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Hepimiz için gerçekten yankı uyandıran mesajlar içeren üç harika ve anlamlı açılış konuşmacımız oldu.

Konuşmacı olmaları yolundaki davetlerimizi kabul eden Senatör Murkowski, Senatör Manchin ve Sekreter Yardımcısı Simmons ve tüm ekiplerine çok teşekkürler.

Bir jeotermal konferansta oturan bir Senatörün konuşması ile ilk kez karşılaşıyoruz. Hem Başkan hem de Sıralama Üyesinin katkıda bulunması, endüstri için güçlü bir mesajdır ve jeotermal enerjinin ABD’de iki partili desteği nasıl çekebileceğini vurgulamaktadır.

Bu durum, araştırma yatırımına yardımcı olan ve endüstri projelerini kolaylaştıran politika değişikliklerini gerçekten hayata geçirmede başarılı olabileceğimize dair büyük bir güven artışı sağlıyor.

Bazı çılgın zamanların ortasındayız. Andy ve ben burada Alexandria, Virginia’da bir otelin toplantı odasında, yönetim ekibimizle birlikte oturuyor ve bu canlı konferansı tamamen çevrimiçi olarak koordine ediyoruz.

Elbette ekonomimizi ve yaşam tarzımızı etkileyen bir koronavirüs salgını var. Burada sosyal olarak uzaklaştığımızı ve tüm önlemleri aldığımızı duymaktan memnun olacaksınız.

Ayrıca ırksal eşitsizlikler nedeniyle sivil huzursuzluk, hızla yaklaşan Başkanlık seçimleri ve büyük bir iklim değişikliği var.

İklim değişikliği, bilim camiasının on yıllardır öngördüğü ve tartıştığı gibi, herkesin hayatını etkilemeye başlıyor. Sadece birkaç örnek vermek gerekirse, orman yangınları, değişen hava koşulları, eriyen buzullar, biyolojik çeşitlilikte değişiklikler var.

 

Jeotermal endüstrisi bu konularda önemli ve anlamlı bir fark yaratabilir. Ekonomiyi destekleyebilir, istihdam yaratabilir, temiz, sağlam ve yenilenebilir enerjiye katkıda bulunabilir, çeşitlilik ve eşitlikte öncülük edebiliriz.

Endüstrimiz jeotermal enerjiyi değişim gücü haline getirebilir. Endüstrimizi genişletirken, teknolojilerimizi araştırıp yenilerken ve ABD ve uluslararası ölçekte ölçeklenebilirlik kazandırırken, her zaman her yerde jeotermal kaynakları kullanabiliriz.

Elektrik üretimi, doğrudan ısı kullanımı, ısıtma ve soğutma için ısı pompalarının üçlü döngüsü etrafında birleşebiliriz.

Bu vizyonun çoğunuz tarafından paylaşıldığını ve onlarca yıldır çoğumuzun hayali olduğunu biliyorum. İlerleme yine de zaman alacak ve önümüzde çok fazla çalışma var, ama şimdi fırsat varken, sizleri bunu kavramanız için teşvik ediyorum.

Öğrenci, mühendis, akademisyen, endüstri profesyoneli, kurumsal lider, deneyimli endüstri savunucusu, politikacı, diğerlerini siz adlandırın… Jeotermalin niş bir teknoloji olmaktan çıkıp ana akım olma anıdır.

Yarın sabah, bu vizyona ulaşmanıza ve katkı koyduğunuz bu harika jeotermal enerjinin parçası ne olursa olsun başarılı olmanıza yardımcı olmak için GRC’de gerçekleştridiğimiz önemli değişiklikleri duyacaksınız.

Bu konferans sanal hale geldi. Kendi evlerimizden, ofislerimizden veya dünyanın neresinde olursak olalım etkileşimde bulunduğumuz için normalde alıştığımızdan farklı olacak.

Tamamen çevrimiçi olmasına rağmen, GRC her zamankinden daha iyi bir program oluşturdu.

200’den fazla kayıtlı sunumumuz ve çok çeşitli konuları kapsayan 10 panel tartışmamız var. Konferansta beklediğiniz soruları yanıtlayarak, çevrimiçi olarak konuşmacılarımızla olabildiğince fazla etkileşim sağladık.

Bir 3D interaktif sergi salonumuz, beş sanal saha gezimiz, iş fuarları ve altı ağ resepsiyonumuzun yanı sıra, içine dalabileceğiniz diğer toplantılar ve sunumlar var.

Önümüzdeki hafta yapılacak bu çevrimiçi konferansta, konvansiyonel bir konferansta yaptığınız gibi vurgulamayı ve tartışmanızı, içeriği boş zamanlarınızda ziyaret etmenizi ve arkadaşlarınızla ve meslektaşlarınızla iletişim kurmanızı tavsiye ederim.

Bu konferansta, elektrik üretimi, doğrudan kullanım ve ısı pompaları sektörünü, yani hem ısı hem de gücü kapsayan tüm jeotermal endüstrisini amaçlı olarak bir araya getirdik.

Böyleceu ilişkilerin daha da güçleneceğini ve halkın endüstri ve mülk genelinde ısı ve güç vizyonunda jeotermal enerjiye simbiyotik bir yaklaşım geliştirebileceğimizi umuyorum.

Yılın başlarında, programımızı geliştirmemize yardımcı olacak benzersiz ve kapsamlı uzmanlık ve deneyim kazandırmak için bir danışmanlık aldık.

Bu sanal oturumu, yetenekli kadromuz ve gönüllü çalışanlarımız sayesinde, zengin içeriği ve ağ oluşturma parçalarıyla tam özellikli bir GRC yıllık toplantısını sanal bir deneyime dönüştürdük.

Bunu başarmak için dijital uzmanlardan yardıma ihtiyacımız olduğunu fark ettik, bu nedenle konferansı bir araya getirip yayınlamaya yardımcı olacak bir çevrimiçi prodüksiyon grubu tuttuk. Profesyonel bir dijital platform kullanıyoruz, bu yüzden bu konferansın günlük Zoom toplantınız gibi olmayacağına güvenle söz verebilirim!

Bu konferans, katılımcılarımızın meşgul olma ve öğrenme arzusu nedeniyle var. Dünyanın dört bir yanından çok sayıda katılımcıyı çekiyor ve çeşitli topluluğumuzu birkaç günlük öğrenme, fikir alışverişi ve arkadaşlık için bir araya getiriyoruz. Katıldığınız için bugün dinleyen herkese teşekkür etmek istiyorum.

Aranızda gönüllülerimiz var. Siz geniş bir grupsunuz ve hepinize teşekkür ederim. Yazar, konuşmacı, panelist, oturum başkanı, çalıştay veya gezi organizatörü veya Organizasyon Komitemizde veya Yönetim Kurulumuzda, bu toplantının zengin ve sağlam programı gönüllü çabalarınıza bağlıdır.

Geçtiğimiz birkaç ayın belirsizliği içinde gönüllü ve hevesli gönüllü Organizasyon Komitemize liderlik eden Konferans Başkanlarımız Lara Owens ve Mary Mann’a özellikle teşekkür etmek isterim.

Ve programı bir araya getirmek için son derece sıkı çalışan teknik program başkanlarımız Will Osborn, Trenton Cladouhos ve Jericho Reyes.

Sponsorlarımıza ve katılımcılarımıza teşekkür ederim. Bu millet birkaç dakika içinde açılacak muhteşem bir sergi salonu kurdu. Arkadaşlarımız, iş arkadaşlarımız, tedarikçilerimiz ve müşterilerimizle içeri girmeye ve onlarla sohbet etmeye alışkın olduğumuz yüz yüze bir salondaki değişikliği kabul etmek zordu.

En son teknolojileri kullanarak geleneksel deneyimin olabildiğince fazlasını bu sanal konferansa taşımaya çalıştık, bu yüzden hepinizi sergi salonuyla olabildiğince çok etkileşim kurmaya zaman ayırmaya davet ediyorum.

Elmas Sponsorumuz olarak Ormat’ı özellikle belirtmek isterim. Sanal konferansa ilk giren ve kucaklayan onlardı. Sektör liderliğiniz için çok teşekkürler.

Bu yıllık toplantının gerçekleşiyor olması, yetenekli yeni kadromuza geçişin bir kanıtıdır. Hepsine isim vermeyeceğim ama özellikle bu toplantıyı başarılı kılmak için yorulmadan çalışan Toplantı Direktörümüz Vicki Lindberg’e belirtmek isterim.

GRC, üyeliğimiz ve topluluğumuz için 21. Yüzyılda geçerliliğini korumak için öncü olmaya, modernize etmeye ve yeniden canlandırmaya devam ediyor.

Organizasyonun bel kemiği olan gönüllülerimize ve elçilerimize güveniyoruz. Bize katılmak isterseniz, lütfen bana, Andy’ye, bir sonraki Başkanımız Jon Trujillo’ya veya Yönetim Kurulu’na, personele veya tanıyor olabileceğiniz diğer gönüllülere ulaşın.

İhtiyaçlarınız ister projelerde diğer araştırmacılarla buluşmak, en son bilimsel yenilikleri tartışmak, kariyer fırsatlarını araştımak, müşterilerle veya satıcılarla tanışmak, isterse sektördeki en son teknolojileri veya hizmetleri keşfetmek olsun, bu konferans jeotermal topluluk genelinde etkileşim açısından yeni ve tamamen benzersiz olacaktır.

Önümüzdeki yıl, yıllık toplantımız ve sektör sergimiz 3-6 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında San Diego’da olacak. Sizi orada görmeyi dört gözle bekliyoruz!”

Kaynak: ThinkGeoEnergy