Haberler

Hollanda, çevre ve güvenlik gerekliliklerine ilişkin jeotermal denetim ile ilgili ayrıntıları yayınladı

Tavsiye, belge değerlendirme ve denetim belgesinin basitleştirilmiş sunumu (kaynak: SSM, ekran görüntüsü)
Cannur Bozkurt 27 Tem 2020

Hollanda Devlet Madenleri Denetim Birimi, ülkenin jeotermal kalkınma için çevre ve güvenlik gerekliliklerinin ayrıntılarını içeren bir Jeotermal Denetim Düzenlemesi yayımladı.

Hollanda Devlet Madenleri Denetim Birimi (SSM) Jeotermal Denetim Düzenlemesi’ni yayınladı. Denetim düzenlemesi, Hollanda’da jeotermal enerjinin güvenli bir şekilde uygulanması için çevre ve güvenlik gereklilikleri hakkında bilgi vermektedir.

Denetim Düzenlemesi, bir jeotermal projenin tüm yaşam döngüsü boyunca SSM’nin denetimini ve tavsiyesini göstermekte: girişim, keşif ve gerçekleştirme, çıkarma ve işleme. Bu, girişimcilere SSM’nin denetiminin yapısı ve SSM’nin kendileri için belirlediği gereksinimler hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmakta. Döküman, ilgililer için lisanslama ve denetim sürecini hızlandırabilir.

Denetim Düzenlemesi ayrıca çalışanlar, bölge halkı, belediyeler, iller, su kurulları ve içme suyu şirketleri gibi paydaşlara operatörlerin yerine getirmesi gereken gereksinimler hakkında da bilgi vermekte. Bu, toplumun jeotermal projelerin güvenli bir şekilde gerçekleştiğine olan güvenine katkıda bulunabilecek bir adımdır.

Denetim Düzenlemesi, ilgili konular ve standartlarla ilgili tavsiye, karar ve denetimlere genel bir bakış içermektedir. Ayrıca, daha sıkı denetim gibi SSM’nin idari ve cezai müdahalesi için çeşitli seçenekleri açıklamaktadır. Bilimsel araştırmalardan elde edilen yeni teknikler, gelişmeler ve bilgiler, insanların ve çevrenin güvenliği için yeni veya farklı risklere yol açabilir. Bunun denetim üzerinde etkileri olabilir. Bu nedenle Denetim Düzenlemesi düzenli olarak değerlendirilecek ve gerektiğinde güncellenecektir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy