Haberler

Hollanda’daki iki büyük jeotermal kuruluş birleşmeye hazırlanıyor

Hollanda, Trias Westland'da 2. kuyunun sondajı (kaynak: Carel Kramer, Trias Westland üzerinden)
Cannur Bozkurt 5 Kas 2020

Yakın işbirliği içerisinde çalışan Platform Geothermie ve DAGO (Hollanda Jeotermal Operatörleri Birliği) birleşme sürecine girdiler. 1 Ocak 2021’de birleşmenin tamamlanması öngörülüyor.

Bir Ofis Yöneticisi, Hollanda Jeotermal Operatörleri Birliği (DAGO) ve Platform Geothermie için açılan iş ilanının bir parçası olarak, çalışmaları devam etmekte olan birleşmeyi duyurdu. Birleşmenin 1 Ocak 2021’de gerçekleşmesi hedefleniyor. Bu birleşme, Hollanda’daki jeotermal sektörü için güçlü bir endüstri birliği (yaklaşık 100 üye) oluşturuyor. Dernek, özellikle bahçecilik ve yapılı çevrede ısı tedarikini daha sürdürülebilir hale getirmeye kararlı. Jeotermal enerji, enerji geçişinde önemli bir rol oynamaktadır.

Dernek, küçük bir profesyonel ekibinin yanı sıra esnek bir uzman kadrosuna sahiptir. Bu ekip / ajans, teknoloji, iletişim, halkla ilişkiler, savunuculuk ve hukuk işleri alanındaki profesyonellerden oluşmaktadır. Öngörülen büyüme göz önüne alındığında, kuruluş, bu ekiple birlikte, optimum hizmet sağlayarak, enerji geçişinde birliği tam olarak destekleyebilecek bir ofis yöneticisi arıyor. (Ofis Yöneticisi iş ilanına buradan erişebilirsiniz.)

Kaynak: ThinkGeoEnergy