Haberler

IGA’nın 2023-2026 dönemi Başkanı Sylvain Broglé ile röportaj

2023-2026 IGA Başkanı Sylvain Brogle ile röportaj (kaynak: IGA)
Merve Uytun 16 May 2023

IGA'nın yeni Başkanı Sylvain Brogle, bu röportajda jeotermal endüstrisinin zorlukları ve yeni Yönetim Kurulu'nun planlarına değiniyor.

Uluslararası Jeotermal Derneği’nin (IGA) 2023-2026 dönemi için yeni Yönetim Kurulu seçiminin ardından , Sylvain Broglé oybirliğiyle desteklendi ve yeni IGA Başkanı seçildi. ThinkGeoEnergy, son derece hak edilmiş seçim için Slyvain’e tebriklerimizi iletmek istiyor ve yeni Kurulun, IGA’nın ve jeotermal endüstrisinin geri kalanının gelecekteki yönünü yeni sınırlar boyunca nasıl yönlendireceğini dört gözle bekliyor.

Sylvain Broglé’yi yeni Başkan olarak daha iyi tanıtmak için IGA ekibi onunla bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajın tamamı aşağıda yayınlanmıştır:

 

IGA Ekibi: IGA’nın yeni başkanı olarak seçildiğiniz için tebrikler! Böylesine önemli bir zamanda bu liderlik rolünü üstlenmek nasıl bir duygu?

Bay Brogle: Teşekkürler. Yönetim kurulundaki meslektaşlarımın oybirliğiyle desteğini aldığım için alçakgönüllü ve onurluyum ve IGA’nın başkanı olarak liderlik pozisyonunu üstlenmeye hazırım. İş yaklaşımımızı uyarlamamız ve jeotermal enerji için küresel büyümeyi sağlama misyonumuzu gerçekleştirmemiz için gerçekten çok önemli bir zaman.

IGA Ekibi: Dünya, iklim değişikliği, dalgalanan enerji fiyatları ve pandeminin sosyoekonomik etkileri gibi zorluklarla karşı karşıya kalırken, bu sorunları nasıl ele almayı ve yenilenebilir enerji gelişimini hızlandırmayı planlıyorsunuz?

Bay Broglé:  Enerji geçiş hedeflerini yakalamak için uluslararası çabalarımızı iki katına çıkarmalı ve yenilenebilir enerji geliştirme programı uygulamalarımızı hızlandırmalıyız. IGA’nın 2050 yılına kadar sıfır karbon hedefimize ulaşmada oynayacağı önemli bir rol var.

IGA Ekibi: Yeni başkan olarak sahadaki çalışmaları güçlendirmek için planlarınız neler?

Bay Brogle: AB, LAC, Kuzey Amerika, APAC, Orta Doğu olmak üzere beş farklı bölgede güçlü bir yerel varlık oluşturmak için benimle ve İcra ekibiyle birlikte çalışacak beş Kurul Yöneticisini Başkan Yardımcısı olarak atadım. Ayrıca Çin ve Afrika için genel delegeler atadım.

IGA Ekibi: IGA’nın jeotermal enerji alanındaki uzmanlığını, otoritesini ve en iyi uygulamalarını nasıl tasavvur ediyorsunuz?

Bay Broglé: IGA’nın jeotermal ile ilgili tüm konularda uzmanlığı, yetkisi ve en iyi uygulamaları ve standartları ile tanınması gerekiyor. Bu nedenle, yönetim kurulu yöneticilerimiz özellikle aşağıdaki konu ve temalara katkıda bulunacaktır:

  • Jeotermal Enerji için Küresel İletişim ve Savunuculuk
  • Jeotermalin Finansmanı
  • Küresel jeotermal ve sürdürülebilirlik
  • Standartlar ve En İyi Uygulamalar (Kaynaklar, Teknoloji, Risk, Politika)
  • UNFC
  • Petrol ve Gaz İşbirliği / Küresel jeotermal uygulamalar
  • Öğrenme ve Gelişim: Küresel Bir Eğitim Müfredatı Oluşturma

IGA Ekibi: IGA içindeki çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Bay Broglé: IGA’yı bütünsel olarak destekleyeceğim ve çeşitliliği, eşitliği ve katılımı geliştirmeyi teşvik edeceğim. Bu fırsat beni heyecanlandırıyor ve Lahey’deki Yönetici ekiple çalışmak için çok motive oldum. Gündemde yerim var ve misyonumu gerçekleştirmek, yerel ve uluslararası bilgi birikimine sahip güçlü bir grup oluşturma ve uluslararası hedeflerimizi ve küresel erişimimizi şekillendirme vaatlerini yerine getirmek için destekleyici araçlar var.

IGA Ekibi: IGA için vizyonunuzu ve planlarınızı paylaştığınız için teşekkür ederiz Bay Broglé. Yeni görevinizde size bol şans diliyor, sizinle çalışmayı ve liderliğiniz altında jeotermal enerji sektörünü birlikte büyütmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy