Haberler

IGC events’den çevrimiçi toplantı; Upper Rhine Graben, 17 Haziran 2020

IGC Events - Yukarı Ren Grabnei Çevrimiçi Toplantı
Cannur Bozkurt 5 Haz 2020

17 Haziran 2017'de yapılacak IGC Çevrimiçi Toplantısı, Fransız-Alman sınırında bulunan Upper Rhine (Yukarı Ren) Grabeni bölgesindeki jeotermal santralleri işleten tesislerin deneyimlerini ve Lityum perspektiflerini detaylandıracak.

IGC Çevrimiçi Toplantısı, Yukarı Ren Graben’inde (Upper Rhine Graben) yıllardır aktif, deneyimli uzmanlarla Orta Avrupa’nın en ilginç jeotermal noktasında gerçek gelişimi tanıtacaktır. TRION Cliamte ve EGEC tarafından desteklenen IGC Çevrimiçi Toplantısı Upper Rhine Graben, 17 Haziran 2020’de 15.00 – 187.30 (Türkiye saati ile) arasında gerçekleşecektir.

Üç uluslu Yukarı Ren Bölgesinde kamu hizmetleri, jeotermal enerji kullanımının öncüleri olmuştur. İsviçre, Almanya ve Fransa gibi bölgeye komşu üç ülkenin tamamında, kamu hizmetleri jeotermal santralleri başarıyla işletmektedir. İsviçre’nin kuzey batısında, Basel kamu hizmeti kuruluşu IWB, 25 yıldan uzun bir süredir kesintisiz olarak ısı tesisini işleten Riehen topluluğu ile bir ortaklık içerisindedir. Fransa’da Electiricté Strasbourg (ES), EGS öncü projesi Soultz-sous-Forêts için EnBW ile ve gıda kurutma için endüstriyel ısı tedarikinde Roquette Frère ile işbirliği yapmaktadır. Almanya’da EnBW, Bruchsal’daki kombine ısı ve enerji santralini ve Insheim’daki enerji santrali Pfalzwerke’yi işletmektedir. Tüm tesisler, proje geliştirmenin başlangıcından bu yana jeotermal projelerde yer almakta ve açık bir müdahale olmaksızın tesisleri başarıyla işletmektedir.

Yukarı Ren Graben’i IGC Çevrimiçi Toplantısı , jeotermal enerji ile ilgili mevcut projeler çerçevesinde, operatörlerin deneyimleri ve jeotermal enerji üretiminin diğer perspektifleri göz önünde bulundurularak sunulacaktır. Bunun yanı sıra, yüksek lityum içeriği mevcut işletme tesislerinin odağına girmekte, aynı zamanda yeni tesislerin geliştirilmesi için yeni bir ekonomik perspektif sunmaktadır.

Mineral eldesi teknolojileri durumu hakkında genel bir bakış, Hydrozyon’dan Lena Kölbel tarafından sunulacaktır. IGC Çevrimiçi Toplantısı’nın diğer konuları şöyledir:

  • Wolfgang Bauer tarafından, toplantının giriş konuşması olarak Yukarı Ren Graben’in jeotermal potansiyeli hakkında genel bir bakış;
  • Mainz, IGEM’den Ludger Küpperkoch tarafından tanıtılacak olan Insheim’dan alınan verilerle sismisitenin izlenmesi;

17 Haziran’daki başlangıç, değişimi kolaylaştırmak için kayıtlı katılımcıların,  katılımcılar ve konuşmacılar arasında ve birbirleriyle bağlantı kurma imkanı sağlayacak bir tanıtım ile başlayacaktır.

Program hakkında daha fazla bilgiyi igc.events adresinde bulabilir, 200 EUR bedeli olan etkinliğe buradan kayıt yaptırabilirsiniz. Her katılımcının 45 saniyede tek bir slaytla kendini ve şirketini tanıma şansı yakalayacağı IGC Çevrimiçi Toplantısı’nın katılımcı sayısı 20 ile sınırlıdır.

Kaynak: IGC Events