Haberler

IGC Invest Jeotermal Forumu, 28 Mart 2019 – Program ve Erken Kayıt Fırsatı

IGC Invest Jeotermal Finans & Yatırım Forumu, Frankfurt/ Almanya- 28 Mart 2019
Cannur Bozkurt 31 Oca 2019

28 Mart 2019'da Frankfurt / Main / Almanya'da düzenlenecek olan IGC Invest Jeotermal Finans ve Yatırım Forumu'nun detayları açıklandı.

ThinkGeoEnergy ve Enerchange ortaklığında IGC.events işbirliğiyle düzenlenen ve ilki başarı ile gerçekleştirilen IGC Invest Geothermal’in ardından, Almanya’nın Frankfurt / Main kentinde ikincisi düzenlenen küresel jeotermal yatırım forumuna davet ediyoruz. Avrupa’nın finans sektörünün merkezinde gerçekleşen etkinlik, risk azaltma, erken aşama finansmanı, program desteği, finans modelleri ve entegre kullanım stratejileri gibi jeotermal enerji gelişimine yatırım yapmanın önemli unsurlarına odaklanacak.

IGC Invest Jeotermal etkinliği, özel sermaye, altyapı, kredi, kurumsal yatırımcılar ve kamu sermaye fonlarının yanı sıra kalkınma bankaları, fonlar ve kurumlar gibi kamu fonu ortakları dahil olmak üzere jeotermal sanayi jeotermal endüstri liderleri ve uluslararası yatırımcılar için yıllık bir forum ve platformdur. Yatırımcıların ve jeotermal enerji endüstrisinin küresel çapta enerji altyapısı geliştirmedeki yatırım fırsatları ve zorlukları hakkında eğitmek için farkındalıklarını arttırmaya yardımcı olmak için özel bir etkinlik olarak düzenlenmektedir.

Tarih: 28 Mart 2019

Yer: Frankfurt / Main, Almanya

Mekan: Hotel Villa Kennedy, Frankfurt

Etkinlik sitesi: www.investgeothermal.com

Erken Kayıt Fırsatı: 31 Ocak 2019 tarihine kadar geçerlidir

Program (28 Mart 2019):

8:00 – 8:45 Kahvaltı – Hoşgeldiniz

Açılış Konuşması – Jeotermal gelişimde yasalar & risk

 

9:00 – 10:30 Oturum I – Erken Jeotermal Kalkınmaya Yatırım – Eşitlik Tarafı

Jeotermal proje geliştirmenin ilk aşaması, yüksek risk ve yüksek yatırım ile en kritik aşamadır. Jeotermal Geliştiricilerin uzmanları deneyimleri hakkında konuşacaklar ve risk yönetimi ve jeotermal projelerin finansmanını tartışacaklar.

 

11:00 – 12:30 Oturum II – Jeotermal Finansman ve Program Desteği Modellemesi

Geçtiğimiz yıllarda jeotermal kalkınma finansmanında çeşitli modeller geliştirilmekte olduğunu görüldü. Bu oturumda, bu modellerden bazıları tartışılarak Yatırımcı, Bağışçı ve Geliştiriciler tarafından tartışılan finansman programlarının ve teşviklerin rolü tanıtılacaktır.

 

14:00 – 15:30 Oturum III – Proje ve Finansal Başarının Artırılması İçin Kalkınma Yaklaşımları

Proje geliştiricileri, ekonomik sermaye elde etmede ciddi zorluklarla karşı karşıya kalmaktadır, çünkü yatırımcılar (borç veya özsermaye) riskten rahatsızlık duymaktadır ve projenin uygulanabilirliği için dış sermayenin destek değeri oldukça yüksektir. Aşamalı PPA’lara veya modüler tesis gelişmelerine dayanan daha büyük ölçekli projelerle, yani kuyu başı jeneratörleri kullanarak, santral mühendisleri, geliştiriciler, operatörler ve yatırımcılar ile çözümler tanıtılacak ve tartışılacaktır.

 

16:00 – 17:30 Oturum IV – Isıya İştah – Yatırımın Çeşitlendirilmesi

Elektrik üretimi jeotermal proje geliştirmenin en belirgin hedefi olmuştur, ancak projeleri daha karlı kılmak için jeotermal enerji kullanımında daha fazla fırsat bulunmaktadır. Jeotermal ısıyı doğrudan kullanmak bariz bir seçimdir, ancak yaz aylarında iş planında bir boşluk vardır. Gelecek bir diğer konu ise, minerallerin jeotermal akışkanlardan elde edilmesidir. Oturumda jeotermal enerjinin entegre kullanımı ele alınacaktır.

 

17:30 – 18:30 Yuvarlak Masa Tartışma

Jeotermal enerjinin çeşitli özellikleri ve gün içinde ortaya çıkan finansman olanakları ile birlikte, bu tartışma turu jeotermal gelişimin finansmanı ve proje geliştirme ve teknolojik ilerlemeleri hızlandırma araçlarına ilişkin sonuçlar çıkaracaktır.

Konuşmacılar önümüzdeki günlerde ilan edilecek.

IGC.events, Offenburg / Almanya’da GeoTHERM fuarında ve kongresinde temsil edilecektir. İlgileri 14-15 Şubat 2019 tarihli fuarın konferans salonuna doğru standlarında bulabilirsiniz.

Etkinlik için Erken Kayıt Fırsatı ile ödemenizi güvence altına almak için hemen kaydolabilirsiniz!

Kaynak: ThinkGeoEnergy